Najdi forum

Nasilna hci kako naprej

Imam 16 letnico ki hodi v prvi letnik srednje sole, morala bi v drugega. Zjutraj noce vstati ,krici, razbija po stanovanju.
Najbolj zalostnoj je da se je bojim, ze veckrat me je udarila , tudi do krvi, me zmerja, zali.. grozi z samomoru…..
Bile sma pri zdravnici, kjer je sama izrazila pogovor z psihologinjo, vendar je se preden je dobila napotnico zbezala, noce sodelovat.
Probleme ima z prehrano, samopodobo…sva bile tudi pri zdravnici… vendar je ne uposteva…
Tudi travo sem nasla v sobi….
Kadar zelim pogovor, znori, krici, razbija…..
Ne pridem do nje….
Ne morem pa vec tako ziveti ne morem
Pa tudi ona ne….ko pa zavraca vsako pomoc…..

Spostovani,

Zal vse prepogosto slisim in berem podobne Zgodbe. Otroci, ki so bili ljubljeni, crkljani, zasciteni v osnovni soli, jim je kar dobro slo, se nekako “zlomijo” ob vstopu v srednjo solo. Ne znajdejo se med vrstniki, obveznosti v soli tezje in tezje opravljajo, pri delu v gospodinjstvu ne sodelujejo, ugodje iscejo v vsakem trenutku in od drugih pricakujejo, da bodo, tako kot v otroski dobi starsi in drugi odrasli (ucitelji, …) poskrbeli za njih in njihove zelje. v osnovi taksni otroci (1) nimajo delovnih navad in (2) ne locijo svojih zelja od svoje osebnosti. Oni mislijo, da ce nekdo zavrne njihovo zeljo (daj mi denar, prinesi mi, kupi mi…) ali nekaj zahteva od njih (pospravi sobo, uci se, naredi domaco nalogo, ne spricaj pouka,…) s tem zavraca Njih. In ga napadejo – na ta nacin poskusajo od nekoga izsiliti, da jim ustreze ali
Jim kot oni mislijo “neha tezit”.
Seveda napadejo tistega, od katerega verjamejo, da so Mocnejsi.

V vasem primeru je, po temle kar ste zapisali, so tole zelo resne tezave…. in pogovor z zdravnikom, CSD in strokovnjakom je na mestu, čimprej in to za obe. Morda v poznejsih fazah tudi druzinsko terapijo, a v tej fazi je smiselno vključiti pomoč Sistema, z namenom cim hitrejse in strokovnejse pomoci za vas in vaso hči. Morda zacnete tako, da stopite
Na CSD in poveste, s kaksnimi tezavami se soocate. Ce bo hci se naprej nasilna, pa na Policijo. In gospa, to je v njeno dobro… kaj mislite, da se bo zgodilo, ce bo v soli ali druzbi nasilna?
Ce lahko se kako pomagam, me lahko kontaktirate na [email protected]

Kaj menite o tem? Boste lahko poiskali Pomoc?

Vse dobro vam zelim,
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

To so te “moderne uspešne ženske,” ki se jih moški bojijo zgolj zato, ker so tako lepe, uspešne in pametne.
Je hči rezultat permisivne vzgoje, kjer ni bilo meja in ji je bilo vse dovoljeno?

New Report

Close