Najdi forum

Brezvezna razvada ampak brez kave, rituala nekaj dnevu manjka.
Z leti začne človek gledati na “zdravo” in tako sem opustila turško kavo in pristala na instant barcaffe kapučino z okusom čokolade.
Poraja se mi vprašanje, koliko kofeina vsebuje ta “kavni ekstrakt”.
Kaj pomeni vam kava?

Hehe, glede na tvojo omembo “zdravega” – poglej, kaj vse je v tem instant kapučinu :).

Vem. Izogniti sem se želela pravi (močni) kavi zaradi želodca. Je ta instant čorba le bolj blaga. Tak “zdravo” sem mislila ne pa brez E-jev. 🙄

Kofein me zanima…

nova
Uredništvo priporoča

Grozno. Še najbolj “zdrava” je prava turška kava brez vsega.
Instant zvarki z dodatki pa fuj. Jaz imam po njih “meglo” v glavi. Še po turški kavi z dodatkom mi je čudno. Kava kot taka ni svinjarija … razumem, če imaš specifične zdravstvene težave, da se začneš izogibati kofeinu … kava je tudi “kisla” v telesu … tako kot žnj drugih stvari, mlečnih izdelkov, OH-jev itd. Šla si na manj zdravo.

Če zaradi želodca … mogoče je ne pij na prazen želodec ali pa sicer jej ustrezna živila, ki ti odgovarjajo (bazična?). (ugibam) Ne vem, ali je kofein res največji problem. Meni kava predstavlja nujen del življenja, jo pa pijem zmerno, eno zjutraj in včasih kakšno mini družabno čez dan. Če se mi zdi, da si jo pri kuhanju začnem stresati preveč … vsake toliko časa naredim “post” in je kakšen teden ne pijem, potem pa spet. (in mi zadostuje manjša količina)

Obvezno pa skuham močno (tudi če majhno), vodena name ne učinkuje prav.

New Report

Close