Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje PSIHIČNO NASILJE izkoreninimo nasilje nad otroci, ženskami in moškimi.

PSIHIČNO NASILJE izkoreninimo nasilje nad otroci, ženskami in moškimi.

PSIHIČNO NASILJE
Povsem običajno je, da se med partnerjema občasno pojavljajo nesoglasja, toda če se vzorec vedenja, s katerim eden od partnerjev vedno doseže tisto, kar hoče na račun drugega partnerja/ke, njegovih/njenih pravic, prepričanj in želja, ponavlja vedno znova, govorimo o psihičnem nasilju.

Kaj vse je lahko psihično nasilje?
1. NADZOR
Nadzor se lahko pojavi že na samem začetku partnerskega razmerja a je ponavadi še tako “neviden”, da se ga žrtev niti ne zaveda. Postopoma postaja nadzor vse močnejši, partnerka neprestano kritizira in partnerju sporoča, da takšen kot je ni dovolj dober, da mu bo ona povedala kakšen mora biti.

2. NEPRESTANE ZAHTEVE
Zahteve partnerke po pozornosti, ljubezni, naklonjenosti se nikoli ne nehajo. Potrebe moškega niso važne, saj je v tem odnosu pomembna le ona. Moški se počuti “nevidno”, spozna, da v njunem odnosu ni prostora za njegove potrebe, čustva, misli.

3. “PASTI”
Ta način je tako neopazen in prikrit, da ga žrtev večkrat sploh ne zazna. Ženska s svojimi manipulativnimi igricami doseže, da se moški odzove, nato pa partnerka na njega preloži krivdo za prepir.

4. IZLOČANJE IN PONIŽEVANJE
Psihično nasilen moški potrebuje občutek, da je vreden več kot njegova partnerka. To potrebo zadovoljuje tako, da partnerke ne upošteva, ne upošteva njegovega mnenja ali pa razvrednoti vsa njena prizadevanja. Tako počasi ruši samozavest in samospoštovanje partnerke.

5. TIHI DNEVI
Kaznovanje s tišino je močno orožje, še posebej, če je prisotna še opazna sovražnost. Neznosna napetost, ki jo povzroča partnerkino vedenje (molk), pri moškem povzroči občutke odrinjenosti, nemoči in frustracije. S takim vedenjem psihično nasilna ženska partnerju sporoča, da ni vreden njene pozornosti. Ponavadi moški pristane na marsikaj, le da se “tihi dnevi” končajo.

6. “GOSPODARICA ”
Partnerka je prepričana, da se mora celotno življenje v družini vrteti okoli nje. Pričakuje, da “njen” MOŠKI potrpežljivo dela in plačuje vse račune in izpolnjuje želje “gospodarice hiše”. Moški je v njenih očeh vreden le toliko, kolikor uspešno in hitro streže njenim željam. Če tega ne zmore ali celo noče je ničvreden, len, neumen in zloben. Partnerka nikoli ne prizna krivde reče hvala ali oprosti.

7. “LASTNICA”
Želja po lastitvi je lahko na začetku zelo prikrita. Kaže se celo kot zanimanje partnerice za vsa področja življenja moškega, ki lahko to na začetku jemlje celo kot kompliment. Nedolžno vedenje lahko kaj kmalu postane dušeče, izbruhi ljubosumja čedalje hujši. Moški se začne v odnosu počutiti kot objekt in ne kot enakopraven partnerica.

8. IGRANJE Z BESEDAMI IN DEJSTVI
Psihično nasilna ženska je mojster sprevračanja besed in dejstev v sliko, ki ustreza njej. Namen “igric” je zvaliti krivdo za nastale težave na partnerja in pri vsem skupaj odigrati še vlogo žrtvenega jagnjeta. Nasilnica dejstva zavija v meglo, da bi s tem čimbolj zmedla partnerja in ga na koncu morda še obtožila, da je “nor”.

9. SPREMINJANJE VEDENJA
Hitro spreminjanje vedenja in “igranje ljubeče partnerke” pred drugimi, moškega zmede in večkrat povzroči, da žrtev krivdo za teror, ki ga doživlja ne pripiše partnerki.

10. BESEDE, KI RANIJO
Žalitve, nenehno kritiziranje, norčevanje in grobe besede so močno orožje, ki ga psihično nasilna ženska uporablja da bi ponižala, prizadela, razvrednotila in osmešila moškega ter njegove dosežke.

11. JEZNI IZBRUHI
Psihično nasilna partnerka hlini žalost, ranljivost ali bolezen, da bi tako povečala nadzor nad partnerjem in mu vsilila svojo voljo.

12. NADVLADA V SPALNICI
Odrekanje, poniževanje in nepozornost v spolnem življenju, nasilna ženska uporablja, da bi s tem dokazala partnerjevo nezadostnost. Spolnost kot tudi odtegnitev le-te lahko nasilne ženske uporabljajo kot način kaznovanja “neprimernega” vedenja partnerja.

13. ŠČUVANJE OTROK PROTI očetu
Ženska spodkopava avtoriteto moškega kot očeta tako, da otroke na različne načine “ščuva” proti njmu in jih skuša s podkupovanjem “dobiti na svojo stran”.

14. TIRANSKA PRAVILA
Psihično nasilena ženska je prepričan, da ona “podpira tri vogale”, in bi brez nje vse propadlo.

Čeprav so oblike psihičnega nasilja tako raznolike in včasih nerazpoznavne, je njihov namen vedno enak: uveljavljanje nadzora nad vsemi področji življenja moškega, z njim upravljati in dokazati moč in svojo lastno pomembnost.

Posledice psihičnega nasilja

Najpogostejše posledice psihičnega nasilja so:

pomanjkanje energije
anksioznost
kronična zaskrbljenost
izolacija
neučinkovitost
depresivnost
tenzijski glavoboli
alergije
napadi panike
občutek nemoči
neobvladovanje svojega življenja
strah pred prihodnostjo
težave s spominom
izguba zaupanja
nemotiviranost
spremenjene spolne navade
spremembe v odnosu do hrane
povečanje telesne teže
alkoholizem
zloraba mamil
nepravilno bitje srca in druge somatske motnje
izguba stika s sabo
dvom v svoje duševno zdravje
misli na samomor

Samo takih je pa ogromno.

Ponavadi jih spoznamo tako, da govorijo stvari kot so:

Ja, saj moj nič ne zna sam, vse mu moram jaz povedat.

Ja, še gat sam ne najde. Še obleč ga moram jaz.

Če ne bi bilo mene bi umru od lakote.

Ni več pravih moških.

Jap, tam se začne. Na koncu ga pa še klofa. Ob prvi taki črta.
Najdeš normalno žensko in živiš.
Najdeš psihopatko in te poskuša uničit.

nova
Uredništvo priporoča

Samo v Angliji je bilo v letu 2018 kar 695.000 moških bilo žrtev družinskega nasilja!!!!

V Sloveniji pa še naprej govorimo samo o ženskah, ženskah, ženskah, ženskah, ženskah, ženskah, ženskah.
In diskriminiramo, diskriminiramo, diskriminiramo, diskriminiramo, diskriminiramo.

Slovenija in Slovenska društva so še vedno v prejšnjem stoletju, nazadnjaška in zakompleksana kot je bila 500 let prej invizicija.
Mirovni inštitut je spolno diskriminatorna ustanova, ki se ukvarja samo z enim spolom, drug spol pa diskriminira.

Ženska svetovalnica je spolno diskriminatorna ustanova, ki se ukvarja samo z enim spolom, drug spol pa diskriminira.

SOS telefon za ženske je spolno diskriminatorna ustanova, ki se ukvarja samo z enim spolom, drug spol pa diskriminira.

Društvo za nenasilno komunikacijo je spolno diskriminatorna ustanova, ki se ukvarja samo z enim spolom, drug spol pa diskriminira.

https://twitter.com/i/status/1103550849895227392

Nasilno žensko spoznaš že samo po tem, da nikoli ne reče hvala ali oprosti.

Takih… malo morje.

Top članek in top tema.

O tem se veliko premalo govori!

New Report

Close