Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Stopil na vrata firme z nasmehom, kar je bila napaka

Stopil na vrata firme z nasmehom, kar je bila napaka

Dober večer.

Obrnil sem se na forum zato ker se vsak izraža to kar misli. Imam problem, in to sledeč:
Začel sem delati takoj ko sem končal Srednjo šolo, zaposlil sem se na firmi, katera mi je omogočila praktično usposabljanje itd.
Naredil sem veliko napako že z prvim dnem…
praktično 3 leta delam že na tem delovnem mestu in sem pač ‘kiksnil’ dal sem se da tacajo po meni kot sodelavci tako šef…
mnenje sodelavcev vpliva tudi na ‘oceno’ mojega dela, ki jo poda šef in to me grozno moti. Zasovražilo me je polno sodelavcev, ker sem vedno bil tiho popravil tisto kar je bilo narobe tudi stvari, ki niso bile izdelek mojih rok.
Nisem se pritoževal stalno kot cela firma z šefom sem bil na veliki razdalji šel sem do njega, samo ko sem kaj nujnega rabil, da mu nebi bil v napotu saj ima polno dela.
A na naši firmi je ključen problem druge blatijo da bi sebe zvišali in jaz sem se dal celi firmi da me tako obravnava. Prejšnjič je dedeka srčna kap bilo je v petek ob 13:00 mama me je klicala če bi bilo mogoče da se skupaj peljeva za UKC MB. Šel sem do šefa prosil za predčasni izhod odvrnil mi je: ”Kaj imaš ti s tem,, nisem vedel kaj naj rečem res me je razburilo kar sem mu tudi povedal ob koncu šihta saj mi ni dalo miru. Vršilec Dolžnosti šefa… si je privoščil enkrat da mi je dal zaušnico, ko sem bil sede za mizo in sestavljal verige za prenose… rekel sem mu če ve kaj je bumerang , in mi je odvrnil z JA… pa sem mu rekel da pol naj gre lepo vstran če zna da prleti kaj nazaj. Nevem ali sem v pesjaku ali kje sem jaz to.. Nemoralno vedenje me psihično ubija nočem nikomur nič slabega ne firmi nikomur. Res je znam sam včasih bit neprijeten sem si tudi dosti sam kriv ampak jaz vsak problem hočem rešit sproti, sem jaz kriv če negdo nemore prek nečega kar je bilo že pol leta nazaj ?
Prosim za nasvete ljubim delo,k ki ga delam nimam nič pritožb ampak to me žre neda mi miru je mogoče zato da sem med najmlajšimi na firmi in sem zato žrtev mobinga in drugih stvari ?

Išči drugje, ko dobiš ponucsj dopust za odpovedni rok.

A prav berem da te je sef udaril…tozi ga …dobi prico…pa ga stozi prici obljub del denarja k ti ga bo sef izplacu.
A ne znas zagrozit da ga bos prijavil .
Drugac pa.vsako njihovo zajebancijo si zapisuj..datum uro..kdo in zakaj…
To mora trajat kr neki casa.da lahko reces da te en zajebava oz mobing.
Lej…fant…zravn pa isci drugo sluzbo..al pa si okrepi zivce pa jim jebi mater..vsakmu posebi…da ni pric…

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

v vašem pisanju se najde nekaj vesbine, ki ima elemente mobinga na delovnem mestu. Vsekakor bi vam predlagala, da se pogovorite s pooblaščencem, če ga imate v podjetju ali pa z nekom, ki se ukvarja s tovrstnimi zadevami. Lahko pa anonimno kontaktirate tudi Inšpektorat za delo in povprašate pri njih. V vmesnem času, pa bi vam toplo priporočala pogovor s strokovnjakom tudi za osebne stiske, da se rezbremenite in izstopite iz začaranega kroga nezadovoljstva.

Vse dobro vam želim,
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Sem se pogovoril na štiri oči z šefom. Rekel mi je, da se mu en in isti stalno hodi tožit nad menoj ko sem dobil pogodbo za nedoločen čas. Šefa sem vljudno prosil če bi lahko dobil hitreje pogodbo za nedoločen čas in sem jo dobil … razlog: hotel sem si kupiti avto, sem si ga. Novega. potem je v firmi nastal problem zakaj jaz dobim za nedoločen čas, zato da si lahko kupim nov avto. Enemu in istemu sem stalno trn v peti… Slika me po firmi, ko si vsedem mogoče za 2 minuti… hodi me tožit, in še najboljša stvar.. po pogovoru z šefom sem zvedel od ”taboljšga sodelavca”,ki me mara a to noče,da bi bilo učitno,da tudi njega nebi zamrzili:Da bi baje jaz naj enemu posegal v neko ljubezensko razmerje sodelavca, verblano..a zalomi se takrat, ko sem jaz to izvedel na firmi kaj se govori jaz kriv ono tisto gor dol o meni kaj jaz govorim ipd. sem se takrat nahajal na terenskem delu v Belgiji in nisem imel pojma kaj se doma dogaja!!!Zato ko sem se vrnil na sedež firme mi je bilo čudno zakaj ta človek ne govori več z mano… ker mi je ”tisti” ,ki me ima tako rad ”namočil” hoče me prikazat kot da nisem za nič ne za delo ne za odnose.. pospravit me hoče Blati mojo sliko na kratko… Kaj ga je strah da me hoče tako nizko ali je tako navoščljiv hočem znat zakaj se to dogaja… v bodoče ga mislim direktno v obraz vprašat če ga je kaj strah.. da si ne upa nič v obraz povedat da šefu vse hodi pod nos metat.. šef ga tudi ignorira.. vsi se ga bojijo na firmi ,jaz pa sem vedno delal svoje in tudi bom. vprašal bi samo kaj je najboljša oz. najbolj učinkovita obramba proti takim ljudem. Ki sicer z tabo sodelujejo normalno a te hočejo pokopat ko jim obrneš hrbet. Nasmeh, ignoriranje, direkten pogovor, oster nastop nevem kaj išče konflikt z najmlajšim članom kolektiva ?

Spoštovani,

razumem vašo stisko, a žal ni enoznačnega odgovora. Z mnogimi se je dejansko najbolje odkrito pogovoriti, z drugimi pa z nikakršnim pogovorom ne uspeš ničesar rešiti… Iz napisanega nekako razberem, da bi v vašem primeru morda lahko šlo za zavist sodelavcev.Zavist ljudje začutijo takrat, ko nekdo drug, s katerim so si bili še pred kratkim “na isti ravni”, sedaj v nečem uspel. In njegov uspeh vidijo zgolj in samo kot svoj nesupeh oz. kot lastno nižjo vrednost. S čimer se ne strinajajo in na vsak način poskušajo “povzpetnika ” (kaj si pa misli, kaj je on… ipd. stavki) nazaj na njihovo raven ali pa še nižje. Žal je zavist hudo pogosta v medljudskih (in medsosedskih in delovnih) odnosih in hudo razdiralna ter neprijetna za žrtev govoric, podtikanj, ipd…Vsekakor bi vam, da bi lažje shajali s tovrstnimi neprijetnostmi toplo priporočala pogovor s strokovnjakom, ki ima izkušnje iz podobnih situcij.

Vse dobro vam želim,
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

New Report

Close