Najdi forum

Rada bi mnenje, nasvet, če je možno strokovnjaka. Imam snaho in z eno se ne da bi rekla, da se ne razumem, ampak me ponižuje in se norčuje. Rada vzame le denar in gre. je tudi prijazna, je prišla, skuhala, pospravila, ko sem bila bolna Mož je še starejši in ne more ne vem koliko. Imam vnučka, ki me obožuje in jaz njega. lepo ga učim o svoji mamici in očku-mojem sinu. Ima pa snaha seveda svoje starše, ki vztrajajo, da vnuk njih kliče babi in dedi, medtem ko mene mora klicati po imenu. To me ne bi motilo (no bi me) če se ne bi videlo, da me želijo poniževat. Snaha ga dobesedno uči, da naj reče Kako si…po imenu…nobenega spoštovanja, nič. Pogovorila sem se že z vsemi s snaho, s sinom, z njihovimi starši, a nič, oni gonijo svoje naprej…sin je tiho ( živijo pri njih). Vedno jih ščuvajo proti nama z možem, tudi moža naj bi klicali po imenu ali lotili so se celo stric in teta…Snaha draži za nalašč. Vnuk je stra tri leta. Ponavadi je tiho in revež seveda opazuje. Pokazala sem sahi, d ajo imam rada. ne vtikam se sicer v vzgojo in se prilagajam. Snaha celo kdaj kaj vpraša, pa se nama res lepo izzide okoli tega. vmešavanje njenih je pa neverjetno in norčevanje izrivanje. Kaj naj naredim, pogovor ne pomaga. Tudi če dovolim, da me kliče po imenu ni hudega, a to je rečeno slabšalno. za ničevalno, kot da vnuka učijo naj se norčuje iz mene iz naju z možem. Tudi moža boli. Hvala za odgovore.

Nauči ga, da vaju kliče opa in oma, ali pa nono in nona.

Sem že, pa tudi to ne gre. žal.

nova
Uredništvo priporoča

Seveda gre. Otroku sama poveš, kako naj te kliče in je.
Kaj pa oni “zahtevajo”, naj si pa lepo nekam vtaknejo.
Vedno lažje bo, ko bo otrok večji.

Snaha ima zelo zvišene starše . Ti pa dam en nasvet . Vnučku lahko mirno poveš da si njegova babi in da te babi lahko kliče . Torej nadlednjič ko tamali pride mu reci ,kar babi mi reci ne rabiš me klicati po imenu . Iz tvoje zgodbe diši po podrejenem tipu človeka zdi se mi da je tudi sin takšen ,ker če bi bil drugačen bi že zdavnaj ukrepal . Poniževanju s strani njenih staršev se boš najbolj izognila tako da jih boš začela ignorirati torej jim dala vedeti da s stebojne morejo ravnati kot smetjo . Tvoja ignoranca jim bo dala misliti da si ne pustiš kar tako zajebavati in da so pri tebi dobrodošli samo tisti ki te spoštujejo kar si seveda zaslužiš .Veš ljudje z namiravnajo tako kakor jim dovolimo . Snahi mogoče tvoja sprememba ne bo pasala in ti bo začela nagajatimogoče ste da te bo distancirala od vnuka. Sicer ni nujno je pa možno ampak se ne sekiraj nekoč mu boš lahko razložila da vso juho skuhali drugi. Ne vem ali bos storila tako kot sem ti svetovala ,storiti pa bos nekaj morala ker ti bodo čez čas ti ljudje zbili vso samozavest . Ne daj se !


Tu nekaj ni v redu. Zakaj bi imela rada nekoga, ki s tabo dela kot z umazano coto? Ali si se trudila nekaj pretvarjat, kar je snaha začutila prvo sekundo, ali pa si ti čudna. Moja tašča je meni “kazala, da me ima rada” po petih minutah, ko sem prišla k hiši. Kdo pa nasede na to? Ti bi? Najmanj, kar je, si s tem pokazala, da blazno podcenjuješ njeno inteligenco.

Pa ne zagovarjam snahe, ker je tole zelo čudno – če nisi česa zamolčala. Mogoče je pa res ženska ena čudakinja in mož pod njeno copato, ne vem. Bi pa rada nekaj rekla tistim, ki pravijo avtorici, da tamlada nima kaj govorit, kako bojo otroci klicali babico. E, pa ima. Res je blazno čudno in žleht, da bi otroke učila, da kličejo babico po imenu. Mislim, da ima babica veto na imena, ki ji niso všeč, ne more pa ona odločati, kako jo morajo klicati. Ko sem že omenila svojo taščo: ona je trmala, da je ona mojim otrokom mama in da jo morajo klicati mama, tako da me razumeš, avtorica, zakaj trdno stojim na stališču, da so starši tisti, ki odločajo, ne pa stari starši. Samo žaljivo ne sme biti, kar te bo otrok klical, ostalo pa (v tvojem primeru žal) ni tvoja stvar in tvoja odločitev.


Tu nekaj ni v redu. Zakaj bi imela rada nekoga, ki s tabo dela kot z umazano coto? Ali si se trudila nekaj pretvarjat, kar je snaha začutila prvo sekundo, ali pa si ti čudna. Moja tašča je meni “kazala, da me ima rada” po petih minutah, ko sem prišla k hiši. Kdo pa nasede na to? Ti bi? Najmanj, kar je, si s tem pokazala, da blazno podcenjuješ njeno inteligenco.

Pa ne zagovarjam snahe, ker je tole zelo čudno – če nisi česa zamolčala. Mogoče je pa res ženska ena čudakinja in mož pod njeno copato, ne vem. Bi pa rada nekaj rekla tistim, ki pravijo avtorici, da tamlada nima kaj govorit, kako bojo otroci klicali babico. E, pa ima. Res je blazno čudno in žleht, da bi otroke učila, da kličejo babico po imenu. Mislim, da ima babica veto na imena, ki ji niso všeč, ne more pa ona odločati, kako jo morajo klicati. Ko sem že omenila svojo taščo: ona je trmala, da je ona mojim otrokom mama in da jo morajo klicati mama, tako da me razumeš, avtorica, zakaj trdno stojim na stališču, da so starši tisti, ki odločajo, ne pa stari starši. Samo žaljivo ne sme biti, kar te bo otrok klical, ostalo pa (v tvojem primeru žal) ni tvoja stvar in tvoja odločitev.
[/quote]

Na Gorenjskem so babice mame – otroci jih kličejo mama, dedki so pa ati – ata. Pri nas sta stare starše, s katerimi smo živeli, klicala ata in mama, drugi par starih staršev pa ata Janez in mama Marija.

Avtorica, važen je odnos med tabo in vnukom, ne to, kako te kliče. Če te njeni starši ne spoštujejo, te ne bodo nič bolj, tudi če te bo vnuk drugače klical. So pač pritlehni. Škoda, ker je tvoj sin očitno res malo copate in se pusti pometati s seboj.

Menim,da je tvoja snaha zlobna oseba,žal drugega pojasnila ni.

hočejo ti lepo povedati, da tvoj sin ni ata…

Hvala Kloiutro. In ostalim za mnenja.

New Report

Close