Najdi forum

Rada bi mu pomagala, pa ne vem kako…

Pozdravljeni,
imam prijatelja, ki je 4 leta mlajši od mene. Zelo sva se ujela, čez nekaj mesecev mi je povedal, da se je zaljubil vame, vendar sem mu takoj rekla, da sva lahko samo prijatelja, da kaj več kot to naj ne pričakuje od mene. Na začetku ni najbolje sprejel, potem čez čas se je sprijaznil. No, da pridem k bistvu. Prijatelj ima precej čudno obnašanje, naj vam samo omenim par stvari, ki so se v zadnjem obdobju zgodila. Ko sva se spoznala je bil zelo prijazen, skrben, vedno me je znal spraviti v dobro voljo, lepo sva se imela, šla s kolegi ven, se dosti smejala skupaj, si marsikaj zaupala. Ko me je nekega dne prišel iskat, ker sva se zmenila da greva na pizzo, ker jo obožuje, je bil zelo razdražen, vsak avto ki je bil pred nama je neki komentiral, se pizdil da kako vozijo, preklinjal…meni se to ni zdelo v redu in sem mu povedala da naj se malo umiri ali pa naj me pelje nazaj domov. Nekako se je umiril. Spet drugič sva šla v trgovino, želel si je da grem zraven da mu svetujem glede oblačil. Šel je v garderobo, jaz sem ta čas šla pogledat po trgovini. Ko se vrem nazaj me začne napadati, da kje sem bila, da bi morala stati pred garderobo, da mu svetujem, če mu hlače dobro stojijo. Od šoka nisem vedla niti kaj naj mu rečem.
V podjetju kjer delam, dela tudi njegova mama, v mesecu maju smo odšli na izlet. Ko sem mu omenila, da bo šla še njegova sestrična (tako mi je rekla njegova mama) je bil užaljen in je rekel, da če gre ona, da bo on ostal doma. Pol sem mu rekla, da ne sme bit tak, v simislu več nas bo, lepše se bomo imeli. Pa se je neki mulil in bil slabe volje, sam potem sestrična ni šla in se je odločil da gre z nami na izlet.
Nekega dne, sem se z njegovo mamo zmenila, da gremo skupaj v trgovino po sončna očala. Njemu nisi niti omenila, je pa pol mu mama rekla če gre zraven. Mi napiše sms, da bo on vozil. Smo šli, on pa je bil tiho in se čudno obnašal, ko sem ga naslednji dan vprašala kaj je bilo narobe, mi je zabil, da če bi vedel, da ne bi šel zraven, češ da sva se jaz pa njegova mama same pogovarjale in da mu je bilo tečno (prvo kot prvo to ni bilo res, ker sem ga jaz pa tudi mama večkrat kaj vprašale, drugo kot drugo pa kaj je šel zdraven, če mu ni bilo za it).
Predstavila sem mu kolegico, ki je malo močnejše postave…pa mi je pol na samem rekel da kakšna zavaljena pras*** je, da bi lahko malo manj jedla (naj omenim da je on obseden s svojim telesom, redno telovadi in zelo pazi kaj je). Ta njegova reakcija me je prav šokirala in sem mu zabila nazaj, da ne morejo bit vsi tako “sexy” kot je on. Pa se mi je samo nasmehnil.
Lani julija je začel hoditi s punco, bila sem vesela za njega. Omenila sem mu, da se ne bova mogla več tako pogosto družiti, saj zdej ima punco, vendar se lahko tu pa tam kaj podružimo. Nekaj časa sva se bolj malo videvala. Po pol leta mu je ta punca dala konec in seveda je prišel do mene ves zabediran. Poskušala sem mu pomagati kolikor se je dalo, sem pa opazila, da se njegovo obnašanje ni nič kaj spremenilo.
Ko sem se pogovarjala s kolegicami glede njegovega obnašanja mi je ena izmed njih rekla, da ima fant najverjetneje narcistično motnjo. Ali je to res? Prosim za kakšen nasvet, kako bi mu lahko pomagala, pač ni mi vseeno za njega. Hvala!

Mal se igraš z njim. On te ima rad, po drugi strani pa ve da ne more tako. Kakšna narcistična motnja neki.

Po čem pa sklepaš, da se igram z njim? To, da mu želim pomagati je zate igra?

nova
Uredništvo priporoča

Puma
Ce bi jo mel tok rad se nebi tkole nosu.
Seveda da ima motnjo. Mogoce mom bordelajn..
Ko nekdo non stop isce kreg ko nekdo non stop v drugem vzbuja slabo vest in ne nazadnje
Ko nekdo nonstop vzbuja v drugem cudna obcutja..no takrat je nekaj narobe.
Jesi ne mores nic. Vedno je pri njem nekdo kriv.
Pust da bi mu pomagala njemu se dr ne more kje sele ti.ki ne razmes njegovga obnasanja .


Poznam nekoga, ki se obnasa podobno. Ima mejno narcisticno motnjo. Tako da … bi rekla, da jo ima tudi ta.
Lp

Ah dej no. Dobro veš, da si mu všeč. Ampak namesto da bi prekinila stike, jih še poglabljaš. In ga s tem medeš na vsakem koraku. Reakcija je posledica tega. Pusti ga pri miru, razen če si ne dovoliš priznati, da je tudi on tebi všeč.

Ne vem no, zakaj se ti z njegovo mamo pogovarjaš? kolk ga boste ženske uničile. Ta tip normalnega fotra ni nikoli imel očitno.


Poznam nekoga, ki se obnasa podobno. Ima mejno narcisticno motnjo. Tako da … bi rekla, da jo ima tudi ta.
Lp
[/quote]

Hvala. Sej, ko sem brala malo po forumu sem ugotovila to tudi sama.

Ah dej no. Dobro veš, da si mu všeč. Ampak namesto da bi prekinila stike, jih še poglabljaš. In ga s tem medeš na vsakem koraku. Reakcija je posledica tega. Pusti ga pri miru, razen če si ne dovoliš priznati, da je tudi on tebi všeč.
[/quote]

Sem jih prekinila in to dvakrat, pa je vedno me prosil, da naj jih ne prekinem, da ga to boli. In zdej ga že dva meseca pustim na miru, mu sploh ne odgovarjam, on pa še vedno tu pa tam kaj napiše. Ko sva se spoznavala mi je bil simpatičen, s takim vedenjem pa je ta simpatičnost izginila.

Ker najde tisoč in en izgovor, sam da se o njenem sinu govori. Verjemi, da ga jaz ne bom uničila, ker sem se umaknila.

New Report

Close