Najdi forum

Pozdravljeni,

kako naj bi potekala maša mormonov?

Dosti o njih ne vem, žal nisem imela časa debatirati z njimi. Še do prekratkim sem mislila, da so samo v ZDA. Čisto me je presenetilo, da so tudi v Slo. Nekako imam v spominu, da so bolj konservativni verniki oz. lepše rečeno, da se strogo držijo svojih pravil. Ravno zaradi tega iz preventive sprašujem, če je že bil kdo od “zunanjih” pri njihovi maši? Po mojem bi takoj izstopala že zaradi oblačil? Šla bi pa samo zaradi tega, ker me zanima njihovo bogoslužje. Ne bi pa rada, da bi se name nalepili kot muhe na med, ker bi v meni videli potencialno članico. 🙂

Mormoni nimajo maše, imajo pa svoje bogoslužje; reče se mu Zakrament, če se ne motim. Mormoni ne verjamejo, da zaužijejo Kristusovo telo in kri, temveč kruh in voda samo ponazarjat Kristusovo telo in kri (voda, ker Mormoni ne pijejo alkohola).

Bogoslužje je odprto vsakemu, ampak bodo sigurno stopili do vas, ker jih je malo, se poznajo med sabo (bodo takoj vedeli, da ste outsiderka) in so navadno odprte, prijateljske narave.

Ne razumem točno, kaj hočete povedati z oblačili? Zakaj bi vas njihova oblačila zanimala? Saj navzven niso nič posebnega…

Hvala za odgovor! A bi bil problem, če bi ženska prišla npr. v kavbojkah?

nova
Uredništvo priporoča

Ne bi bilo ravno spoštljivo, ampak ker niste Mormonka za vas ne veljajo njihova “pravila”. Ženske k bogoslužju namreč nosijo krila (kar verjetno veste). Kavbojke bi bile v vašem primeru verjetno v redu, ampak ne smejo razkrivati kože nad koleni (raztrganine, npr.), morajo se stikati z majico (ne sme bit trebuh/hrbet zunaj) in ne smejo biti preveč oprijete (ali pa nosite tuniko čez). Več pa ne vem, žal, nisem Mormonka 🙂 Mogoče se bo kakšen oglasil.

New Report

Close