Najdi forum

Pozdravljeni!

Prosim, če ima kdo kakšen nasvet in mi ga lahko napiše.
Stara sem malo manj kot 40 let, živim karseda zdravo (jem zdravo hrano, telovadim). Imam dokaj nizek krvi pritisk: povprečno 98/60, vendar nimam nobenih težav zaradi tega. Sicer pa imam laboratorijske izvide krvi in urina vse čisto vredu, samo sladkor v krvi je menda čisto malo prenizek. Imam ga 4,1 (izmerjen na tešče).
Mi lahko kdo svetuje, kako naj na zdrav način poskrbim, da bo moj izmerjen sladkor ob jutrih pri 5?
Katera hrana bi mi pomagala pri tem? (no, naj povem, da sladkih in drugih visokokaloričnih jedi ne uživam, saj bi imela sicer tudi težave z odvečnimi kilogrami…)

Hvala za nasvete, lp

Predvidevam, da prav tako ste suhi. Koliko kilogramov imate?

Drugače pa še nekaj let nazaj mislim da je 4,1 ks na tešče bil normalen. Nato so lestvico dvignili.In če zdravnik ni pokazal zaskrbljenosti, se tudi Vam ni treba bat. Drugo bi bilo če bi bila sladkorni bolnik in pri velikem vnosu inzulina bi imeli nizek KS.

Pa tudi za zanimivost. KS bi si morali izmerit doma, ker če ste šli k zdravniku peš ali se gibali, prav tako hoja, gibanje, vpliva na nizek KS v telesu, ker niste nič jedli. Na nivo KS v krvi vpliva ogromno dejavnikov.

Jaz se na tvojem mestu ne bi obremenjeval. Edino če ste se ob nizkem KSju počutili slabo, vrtoglavica, utrujeni,da boste kolabirali,.. ? Če ne, se res nimate bat.

Lahko pa diabetologa povprašate, in boste videli kak odgovor boste dobili.

New Report

Close