Najdi forum

Punca neprestano dela "brezveze"

pozdravljeni Vsi. Nimam navade in izkušenj delit vprašanja in mnenja po forumih, zato upam da delam prav 🙂

Z punco se poznava 4 leta in od tega skupaj živima 3 leta. Sam sem star 34 ona 29. Ljubim jo. Želim si svoje življenje dokončati z njo. Mislim da tudi ona enako misli 🙂
V življenju nama gre kar okej. Sam imam svoje uspešno podjetje in zaslužim za slovenske razmere kar vredu. Punca pa ima sicer dokončan faks, a je zaposlena v gostinstvu. Oziroma boljše povedano je “kelnarca”. Problem nastane ker veliko dela. Dela vsaj 60 ur na teden in zgodilo se je da celo imela 80 ur v enem tednu. Da ne omenim da ni noben vikend fraj. Baje da imajo premalo ljudi…To mi postaja zelo tečno ker jaz zaslužim za oba dovolj. Veliko bolj bi mi pomenilo da bi bila več skupaj. Da bi kdaj kaki vikend šla na izlet. Na morje mogoče? Ali pa samo na sprehd v bližnji gozd.

Saj jo razumem. Noben človek ni rad finančno odvisen od drugega. Ampak mi je pač neumno da dela cele dneve in je psihofizično izčrpana. Potem pa ne morema počet kaj skupaj ker je utrujena. Sam pa lahko isto kot ona z 60 urami jaz zaslužim v enem dnevu.

Vem da mojega denarja nebo hotela sprejeti kot najinega a kaj lahko naredim? Ena možnost ki se mi poraja po glavi je da bi jo probal kako zaposlit v moji firmi. Tako se nebi počutila da ji dajem denar. Problem nastane ker dejansko nevem kaj bi lahko počela. Gre za majhno podjetje ki se ukvarja z programiranjem in nimam nobenih zaposlenih. Samo podjetje mi neuradno vodi moja teta ki je tudi računovodkinja.

kakšna ideja kaj bi lahko delala v mojem podjetju?
Kašna ideja kako jo prepričat naj pusti službo in išče kakšno boljšo?
Kakšna ideja kako jo prepričat naj dela manj?

Za tovrstne stvari je pa potrebna komunikacija med dvema, če sta oba na svojem in se zapirata vase, pač ni pričakovati da bo pa tvoja punca videla v tvojo glavo tvoje misli, je pa še drugi vidik, malo si jo lastiš, “jaz lahko v enem dnevu zaslužim toliko kot ona v celem mesecu”, to je zelo ponižujoče, če bi meni tole partner rekel bi bil že bivši, ker veliko dam na dostojanstvo in osebno integriteto. Partnerja morata spoštovati drug drugega…

Nič si je ne lasti, zgolj povedal je resnico. Ženske in neumno razumevanje zapisanega. Avtorju pa. Pogovorita se, idejo maš dobro. Spodbudi jo da konča faks, potem pa naprej. Spodbujajo jo, da se razvija, da ne bo vedno ostala kelnarca. Pa s kelnarji ni nič narobe, samo najbrž ni glih prijetno delat stalno to.

nova
Uredništvo priporoča

Očitno ima končan faks, s katerim se ne dobi službe. Pa naj gre na kako izobraževanje za računovodje in naj ti ona vodi knjige, mogoče gre na tečaj rač. oblikovanja in ti pomaga pri programiranju itd itd. Lahko pa kako čisto drugo smer, naj nadgradi to znanje, ki ga ima, z nečim koristnim, s čimer bo lažje prišla do normalnega dela. Dolgoročno ne bo mogla kelnarit po 80 ur na teden, brez redne zaposlitve in plačevanja prispevkov. Kako bo šele odvisna (od tebe), če bo zbolela ali se trajno poškodovala – a o tem pa ne razmišlja?

Meni so takšne osebe nedorasle. Razumem, da je težko najti pametno delo, vse to vem. Ampak da ne zna videti dlje od svojega nosu, pa ima diplomo v žepu, to pa tudi ne potrjuje ravno neke inteligentnosti in razgledanosti. Dobro razmisli, ali bi to lahko bila tvoja sopotnica do konca življenja.

New Report

Close