Najdi forum

Študij Medicine pri 21ih?

Pozdravljeni!
Drugo leto bom dopolnil 21 let. Lani sem se po končani maturi vpisal na študij Medicine, a mi je za študij zmanjkalo kakšne 4 točke. Vpisal sem se na študij mednarodnih odnosov, ker je to poleg Medicine edino področje ki me še nekako zanima. Letos sem se odločil za zviševanje splošne mature, a mi primanjkuje samozavesti. Mislim namreč, da sem “prestar” za študij Medicine, ki kot EMŠ traja 6 let. Doma mi študij odsvetujejo, češ da predolgo traja in da sem bolj za mednarodne odnose kot za Medicino.

Je pa to kar si zares v srcu želim. Sicer sem bil v vseh letnikih Gimnazije prav dober (povprečja sta mi vedno znižale Matematika, in Fizika zaradi manjšega spora s profesorjem, ki je poučeval ta predmet)

Naravoslovni predmet (Biologija) sem pisal 5 na Maturi kot tudi drugi izbirni predmet Umetnostna zgodovina. Angleščino sem pisal 8 (ekvivalenta 5ki na višjem nivoju), Slovenščino 7 in Matematiko 3 na osnovnem.

Ce si tako zelis postati zdravnik, potem se vpisi! Nikakor nisi prestar. Ce se ne bos, ti bo kasneje zal. To, da je dolg studij, je zeloooo slab izgovor. Bos pac malo vec dela vlozil, ampak ce te to veseli, je vsekakor investicija. Go for it, itak!!

pri 21 pa resnično nisi prestar! Če te to veseli, pojdi!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljen,

vsekakor je po mojem dobro, da imaš visok cilj v življenju. Za študij nisi prestar in če je to to, potem sledi klicu.
Moram pa pripisati nekaj: če si pisal matematiko na osnovnem nivoju na maturi 3, to pomeni, da ti je v gimnaziji upravičeno zniževala oceno in da tega ni kriv spor s profesorjem. Prevzemi odgovornost za življenje in ti bo dosti lažje v življenju… tudi pri študiju.

Srečno!

New Report

Close