Najdi forum

Pravo/psihologija/fizioterapija ?

Potrebujem pomoc! Sem dijakinja tretjega letnika in vem da imam se nekaj časa, da se odločim za nadaljno pot vendar vseeno že veliko razmišlam. Sem gimnazijka, do zdaj po uspehu pravdobra(bomo videli kako bo letos), v šoli mi ne gre fizika, sicer pa nemaram prevec biologije ceprav teste vedno pisem štiri. nisem preveč delovna oseba oziroma drugače povedano-se učim ko vem, da je stvar resna in je zadnji čas.
Moj problem: Nisem še našla stvari ki bi me pretirano zanimala. Sicer me najbolj zanima psihologija vendar se bojim, da nebi bila sprejeta oziroma, da bi mi bilo pretežko. Zanima me tudi pravo(kriminalno ali pa recimo kakšen odvetnik za ločitve)-sem namrec kar iznajdliva in hitro misleča pa tudi fizioterapija se mi ne zdi slaba, predvsem zaradi službe, ki je naj nebi bilo težko dobit.
Kaksno mnenje imate? Kateri študij bi naj bil najmanj “zahteven”? Oziroma pri katerem študiju bi lahko imela največ od študentskega življenja(npr. zabave, druženje, da se nebi rabla cele dneve učit)? Kaj bi mi priporočali? Hvala že vnaprej za nasvete, lp

No, lahko ti odgovorim glede študija prava: resen študij zahteva resen pristop brez polovičarstva, so področja, ki so ti bolj zanimiva in tista manj, pa jih je potrebno vseeno znati, dober “zic-leder” (ure in ure in ure…). Še ko popolnoma vse znaš, kar piše v knjigi, ni nujno, da narediš izpit.

Po diplomi še pravosodni izpit (danes pravniški državni izpit) in potem se šele začne boj. Odvisno od sreče, ali naletiš na področje, ki ti je blizu in zanimivo, ali pa si celo brez službe.

New Report

Close