Najdi forum

Zdi se mi da se mi podira svet, ni mi do življenja, veliko krat sem že želela narediti samomor, pa mi ni uspelo imam tudi strokovno pomoč in mi ne pomaga. Razlogi da nočem živet jih je preveliko. Stara sem 16 let in nimam volje do življenja. Vse mi gre narobe, vse zaserem…nočem več, mi je še sploh kaj v pomoč?

Postavi vprašanje raje tam:

https://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=163&utm_source=forum&utm_medium=forum&utm_campaign=najdi_forum

Kakšni so pa razlogi?

nova
Uredništvo priporoča

Te čisto razumem saj tudi meni ni več do življenja…

Čist razumem… Sem tudi sama nekaj let nazaj razmišljala o samomoru. Pol pa mi je v glavo šinila misel, kaj bi s tem naredila ljudem, ki me imajo radi. Staršem, sestri, starim staršem, fantu, prijateljem… Koliko žalosti in trpljenja bi jim povzročila. Vso krivdo za mojo smrt bi prevračali nase, češ da bi lahko kaj storili, da bi to preprečili, pa niso. Zastavljali bi si nešteto vprašanj, na katere pa nikoli ne bi dobili odgovora. Poleg tega pa so moji starši enkrat že morali pokopati otroka (mojo najstarejšo sestro, ko je bila še čist majhna) in res nisem mogla dopustiti, da bi šli še enkrat čez to. Sčasoma sem pogruntala, da je bil samomor najbolj sebična in neumna stvar, na katero sem kadarkoli pomislila. In namesto, da bi zbežala od problemov s tem, da bi se ubila, se z njimi raje spopadem. Ne uspe mi vedno, kadar pa mi uspe, so občutki sreče, zadovoljstva, zmagoslavja nepopisno lepi. In zaradi teh občutkov je vredno živeti 🙂
Zato dejte rajš dobro premislit, preden nardite kakšno neumnost. In ne igrat vloge žrtve, ker to NI rešitev. Raje se spopadite s problemi in se na koncu počutite kot zmagovalec. Vam povem, se splača potrudit 🙂

Kot je rekel John Lennon: “Na koncu bo vse dobro. Če ni dobro, potem še ni konec.” 🙂

NE SE PREDAT!

LP, T

Jz tud hočem umret

Cuj samo umori se, bog usran dreka

Ma ka si mona?

 

Ou ma ku se upas potepuhec

Ma porcodio che cazzo ces, lej ki te slatm

Vaben però fukme u rt

Gnezda

New Report

Close