Najdi forum

Zdravo!

Znasla sem se v zacaranem krogu v katerem ne vidim izhoda..tudi izpovedati se nemorem prijateljici glede tega..saj tezko gdo razume situacijo,ki pa je sam nikoli ni obcutil. Prosila bi da me ne obsojate potrebujem pomoc in pametne nasvete!Prosim!

Z Fantom sva v zvezi 8 let..najino zvezo sva zacela mlada..imela sva se zelo lepo. Bil je tak kot mora biti..prijazen..posvetil se mi je..jaz sem bila tudi zaljubljena,saj je bil moj prvi resni fant..imela sva obdobja ko sva se skregala..a je skos naneslo,da sva normalno resila tezavo..tudi popustiva en drugemu po 2h ali pa sva resila problem..Naj predidem na bistvo..

Fant ko nekaj ni kot on hoce takoj zacne vpiti..z grdim tonom pogovarjati..spomnim se dogodka ko sva bila se oba doma pri tastarih..mu mama ni skuhala kosilo..zacel je razbijati po hisi in se dreti..zdaj dozivljam to jaz..ce necesa ne naredim prav zacne vpiti,preklinjati..ce majca slucajno ni polikana ali suha..zacne razbijati po hisi..trpim to ze 4 leta najinega skupnega zivljenja..ko nimam denarja za trgovino sem v strahu,kaj bo ce pride domov in nebo kosila..ko nimam denarja za trgovino se znajdem vsaj za osnovo za ostalo pa prosim mamo..ces da sem pozabila kupiti..ker me je strah njehovega odziva..ce mu omenim naj mi da za trgovino je odgovovor NIMAM placal sem najemnino..saj tudi da za trgovino..bili so tudi boljsi casi..boljsa placa takrat ni bil problem..a vecinoma hodim jaz v trgovino..obleke si kupim takrat ko mi brat nameni denar za darilo ob rojstnem dnevu..sram me je ko pogledal svoje generacije kako so dekleta urejena….ni mi vsec njegovo obnasanje..vsakemu ima nekaj za povedat..vsakemu bi pametoval in se dela najbolj pametnega..tudi v prometu je totalno nervozen..takoj bi se kregal..ce ga gdo pogleda mu takoj ni prav..pocasi sem sita takega zivljenja..najbol pa njegove agresivnosti..nemorem ziveti tako,da razmisljam a bo prisel domov dobre volje ali slabe in bo spet najdel razlog za razbijanje,kreganje in vpitje..Ko se skregava mi rece poberi se..spakiraj svoje stvari..udaril me se ni..je pa me prijel za vrat in me cukal..kaj narediti..ce bi res odsla..bojim se njegove reakcije..vem da me nebo pustil zlahka..tudi sam je rekel da cuti da iscem razloge,da bi me zapustil a nebo mi dal tega zadovoljstva..nemorem vec..so tudi normalni dnevi ko je vse ok..ampak ce razbijem kozarec me nebo potolazil in rekel ah saj je samo kozarec tem vec me bo obsojal in vpil..padel mi je mobilni po tleh,ko sem lovila trolo..spet..vpitje..telefon,ki ga dejansko placuje moj brat…
Se in se bi lahko pisala..prosim za odgovore hvala vam!

Pozdravljena,

Si tipska zrtev nasilneza. Ne da se mi analizirat in pametovat. Vidim le en pravi izhod iz te zgodbe. Poisci brez njegove vednosti pomoc pri npr Drustvo zivljenje brez nasilja ali kaj podobnega v tvoji blizini in se hitro in tiho umakni v varno hiso. Potem mu zgolj napises pismo, da sta koncala. Nudili ti bodo tudi strokovno pomoc.
V kolikor imas zdravo primarno druzino, zascitniskega oceta, brate se lahko vrnes domov…? Slabici se namrec bojijo zdravih primarnih druzinskih odnosov partnerja kot hudic česna.
Skratka, nic ne razlagaj, poisci pomoc in se ga hitro znebi. Skoda vsake minute zivljenja za pacienta.

Spanker ti je podal zelo dober odgovor in rešitev. Upoštevaj ga, čimprej zapusti nasilneža in si ustvari novo življenje. Škoda življenja, da ga bi zapravila z nasilnežem.
Srečno!

nova
Uredništvo priporoča

Draga punca!

Najprej ti želim povedati da to kar doživljas ni prava ljubezen. Pravi moški ki resnično ljubi se zaveda da je psihično in fizično nasilje nekaj kar žensko naredi žalostno in prizadeto. Se pravi tvoj pogumni frajer dela iz tebe manj vredno osebo, te ponižuje… skratka da ne naštevam s tabo ravna zelo grdo! Ob tem pa se seveda počuti zelo dobro in pogumno kajti tukaj si ti tista ki jo on kar naprej maltretira. Imam prav? Ne zgovarjaj se več da mu je kasneje žal, ker potem tega ne bi naredil znova in znova. Sedaj pa se vprašaj nekaj? Zakaj ne bi že zbral poguma in ga zapustila ter bila ob tem koraku končno nekaj kar si zaslužiš, biti spoštovana! Ne premišljuj več samo naredi in vrjemi mi bolje ti bo 😉 Gooo girl ne pusti se poniževati in dokaži sebi, njemu in vsem ostalim da si vredna veliko več. Veliko sreče ti želim in upam da se obrneš na pravo pot.

Poročaj kaj si naredila imaš mojo 100% podporo!

Ali si zraščena skupaj z njim, da ne moreš iti stran?

Ali pa si le ena tistih tipičnih žrtev, ki jim je v bistvu po eni strani fino takšno agresivno vedenje fanta in si odvisna od tega patološkega odnosa?

Kje pa je tvoj brat? Zakaj mu ne zaupaš problema,verjamem,da bi ti pomagal!
Drugače takoj v varno hišo dokler imaš še čas,namreč napisala si,da te je prijel okoli vrata in te tresel,verjetno mu je razbivanje že premalo in rabi vedno več
Zavedj se tega,da nismo vsi moški taki! želim ti vso srečo,ki jo še kako potrebuješ
ciao

New Report

Close