Najdi forum

Sem najstnica, hodim v prvi letnik gimnazije in sem zelo nezadovoljna sama s sabo. Občutek imam kot da sem najgrša oseba na svetu, da sem debela, da grem vsem ljudem na živce, da me ljudje težko prenašajo.. doma mi pravijo, da se moram imeti rada, ampak mi je zelo težko, ker se ne prenesem. Je sploh možno da bi lahko nekega dne spremenila mnenje o sebi, ker mislim, da bi bilo takrat marsikaj drugače, tudi moje počutje nasploh. Vesela bi bila vsakega odgovora. Hvala!

?..

Draga najstnica,

sama sem skoraj 30 let stara in bežno se še spominjam kako sem se počutila kot najstnica. Počutila sem se brez prijateljev (čeprav sem imela 3,4 prijateljice in 2 prijatelja) počutila sem se grdo, nobena stvar na meni mi ni bila všeč.
In ja bo se spremenilo, ko boš starejša boš na iste stvari gledala drugače. Ponosno lahko rečem da po svetu hodim brez make-upa (rada se pohecam da sem tako lepa da ga ne rabim – v srednji šoli mi to še na pamet ne bi prišlo) in oblečem dvodelne kopalke kljub vsaj 10 kilogramom preveč – po nenormalno glupih standardih 🙂
Kako pridobiti na samozavesti? Svetovala bi ti da na list napišeš svoje pozitivne lasnosti:
– kako lepo je slišati tvoj smeh ko se smeješ (če ne verjameš vprašaj starše kateri zvok na celem svetu jim je najlepši – vem da meni je smeh mojih otrok)
– kako se ti svetijo oči ko se iz srca nasmejiš
– kako te gleda tisti sošolec, ki ti je najbolj smotan in ga ne preneseš – on že ve zakaj te tako gleda
– kako mehki so tvoji lasje
– kako lepe nohte imaš – res je da sem jih sama zelo dolgo grizla ampak lak dela čudeže 😉
Svetujem ti tudi da se oblačiš v čim bolj živahne barve, ki te navdajo z energijo – roza, rumena, rdeča, vijolična, oranžna in pomeči stran vse črne stvari – te sodijo samo v omaro tvoje babice
Predlagaj staršem ali pa prijateljem, da se greste igrico in naj vsak napiše 5 lepih stvari o drugem in nato te naglas preberite. Ugotovila boš da vedo o tebi povedati ogromno lepih stvari, ki jih sama v tem groznem najstniškem obdobju niti slučajno ne vidiš.
Sama sem bila res grozna najstnica, ki je imela starše za najhujše sovražnike, zdaj pa je moja mami moja najboljša prijateljica. Zapomni si prijatelji pridejo in gredo, fantje pridejo in gredo…edini ki ti bodo vedno stali ob strani in bili do tebe 100% iskreni bodo tvoji starši, in če kdaj ne bodo iskreni bo to za tvoje dobro – ali pa tako vsaj mislijo. Sama se ne družim več z ljudmi iz srednje šole in ni mi žal saj imam več časa za ljudi ki so resnično pomembni.
Svetovala bi ti da zdaj poskrbiš za čim boljši uspeh v šoli, ker ti bo tudi to dalo samozavest, če drugega v tvojo inteligenco. Poleg tega ti bo to prineslo lepše življenje na koncu 😉
In verjemi tako kot si jaz sedaj, si boš tudi ti nekoč rekla ma kaj sem bila jaz smotana ko sem bila najstnica. Vse bo minilo in tudi ta leta bodo hitro iz tebe naredila čudovito, pametno, ponosno žensko.
Upam da ti je moj odgovor kaj pomagal, vesela bi bila če bi mi povedala saj bom nekoč te stvari verjetno razlagala hčeri. Lepo se imej in veliko se smej.

Vsega po malem in še dodatek:

http://www.trgovinaika.si/wp-content/uploads/2015/12/razglednica_vsemukos-8.jpg

New Report

Close