Najdi forum

Zaljubljena v Nigerijca

Lep pozdrav vsem skupaj!

Obracam se na vas, ker bi rada slisala iskreno mnenje nekoga tretjega. Zaljubljena sem namrec v Nigerijca. Meni je z njim lepo, tudi njemu z mano, a je en problem. Starsi so zelo zelo proti, tako proti, da mi preprecujejo sestajanje z njim. Mnenja so namrec, da se mu gre le za dezavljanstvo slovensko in da mi bo trda predla, ce bom dlje casa z njim, zaradi njegove kulture. Po veri je kristijan, tudi jas sem. Kako oni ravnajo z zenskami zal ne vem. Zdi se zaenkrat prelepo. Moram povedati, da sem mlada samohranilka! Zivim pri starsih. Prosila bi vas, za kaksno mnenje kaj narediti, za kaksne izkusnje, je mogoce katera porocena s crncem?

Lp, Sara

Živjo!

Že 12 let delam z in za Afriko (mednarodno podjetje). Podala si zelo malo informacij in to, da je kristjan, ne pove ničesar. Po mojih izkušnjah so najbolj verni kristjani (in kristjanke) najslabši ljudje – potuhnjeni, zlonamerni, opravljivi, spletkarski, zlobni – to jim bo že odpuščeno, zakaj pa so spovedi?!

No, gremo nazaj na temo.

Nigerijci (in Nigerijke), s katerimi delam, so obiskovali univerze, za tiste kraje so dobro situirani (čeprav je njihova plača za naše razmere kar nizka), potujejo (tudi službeno), imajo dober smisel za humor, radi imajo to, kar Evropejci, poslušajo enako glasbo, ukvarjajo se s športom, nekateri imajo radi umetnost (celo v glasbeno šolo in na balet so hodili / hodile), radi so urejeni, skratka, isti so kot mi. Sama ne opažam nekih razlik. Nekateri so ambiciozni in delovni, spet drugi so bolj leni in ‘hodijo v službo.’ So pa ženske veliko bolj pridne in ambiciozne. Moraš vedeti, da to ne velja za celotno populacijo in moraš znati ločiti zrno od plev. V naši firmi gredo ljudje skozi izbirni postopek in ker je evropsko orientirana, tudi iščejo take ljudi, ki se najbolje vklopijo v ‘zahodno’ miselnost.

Kaj ta Nigerijec dela? S čim se preživlja? Je študiral (si videla diplomo, jo bo nostrificiral)? Kje živi zdaj? Iz katerega (nigerijskega) kraja je (večjega / periferije)? Je ambiciozen? Kako mu gre jezik (slovenski seveda!)? Kako in kje sta se spoznala? Kaj veš o njegovi družini? To SO osnovna in pomembna vprašanja, ki na katera moraš dobiti odgovore. Logično, da ga starši ne sprejmejo, ko pa je toliko negativizma v dolini šentflorjanski! Če imaš odgovore na vsa vprašanja in si z njimi zadovoljna, potem ne vidim zadržkov, da ne bi bila z njim. Vseeno pa ne izgubi glave in vedi, da je evropski potni list trenutno najbolj iskano blago!
Še nasvet mojih nigerijskih kolegov: predvidevam, da ne živita skupaj? To bi bilo dobro, da vsaj vidiš, kakšen je človek in kako funkcionira v vsakdanjem življenju – ko si z nekom skupaj 24 ur na dan. In ne nasedaj zgodbam, da se v Nigeriji prej poročijo – se ne, veliko (vedno več!!!) jih živi na koruzi in imajo otroke. Seveda govorim za mesta, od koder so moji kolegi, vendar če je prišel v Evropo, mu mora biti kristalno jasno, da se tukaj poroči ok. 50 % populacije in velika večina teh pred poroko živi skupaj. Če se s tem ne strinja, naj išče drugo priložnost za evropski potni list.

Če te še kaj zanima, pa kar vprašaj 🙂

Srečno!

…ki pa se ni zaključila lepo.
Tip je bil iz Malija. Omrežil je eno našo naivno punco in se z njo poročil, naredil ji je otroka.
Starši so jima dali večino denarja za stanovanje, kjer naj bi družinica živela. Tip je zdržal le tri leta, zahteval ločitev in polovico premoženja, kar je tudi dobil in odšel v Nemčijo. Za otroka mu ni mar…
Evropski potni list in pot v “bolji život”… samo do tega mu je bilo.

nova
Uredništvo priporoča

V nasem karaju se je dogodila podobna oziroma enaka zgodba kot jo opiseje nekdo pred menoj.
Ena zelo zelo naivna lokalna blond punca je v Italiji spoznala Nigerijca, ki je imel delovno vizo da delo v Italiji, ki jo je pridobil na nacin da je ilegalno prisel v Italijo in nekako zaprosil za viso. Opravljal je delo fizikalnega delavca. Spoznala sta se v Italiji, in ona zelo naivna mu je verjela vse zgodbice, katere ji je zelo lepo in spretno prodajal. Skratka nato sta se porocila in BUM on je dobil kmalu Slovensko drzavljanstvo. Zatem je on preprical to naivnico, da sta posvojila 2 otroka od njegovega brata kateri se vedno zivi v Nigeriji. Torej posvojila sta dva njegova necaka. Ko je on imel resene vse papirje in ko je pridobil Slovenski EU pasaport je pod pretvezo, da je v Veliki Britanji nasel zacasno delo odsel “kao” na delo v VB od koder pa se vec nikoli ni vrnil nazaj v Slovenijo. Lokalna blond naivnica pa je tako ostala sama v Sloveniji z dvema posvojenima otrokoma. Cez cas je vlozil prosnjo za locitev in otroka poizkusal spraviti v VB. Otroke je zacasno res imel pri sebi v VB, vendar pa jih je zaradi tega, ker v VB ni mogel najti tako naivne partnerice, ki bi takorekoc prezivljala se njegove posvojene otroke, kmalu poslal nazaj bivsi zeni v Slovenijo. In tako ima sedaj ona doma dva crna otroka oz. Sta ze pubertetnika katere ji je glatkomalo “uturil”. Verjetno ni potrebno napisat, da ji ne placuje prezivnine. Da je zgodba se bolj tragicna, ta dva otroka ze pocneta raznovrstnne tezave na lokani soli…
Sedaj pa se sama vprasaj, koliko si ti pripravljena igrat “-kolo srece” in koliko si pripravljena raskirat…

Bom še jaz povedala svojo zgodbo. Tudi sama sem spoznala mladega Nigerijca, ki je trdil, da je v Sloveniji zato, ker ga je nemško podjetje prestavilo v slovensko podružnico. Pokazal mi je dokumente, češ da vidim, da ima dovoljenje za bivanje, da je vse v redu. Živel je sam v podnajemniškem stanovanju, vse je izgledalo v redu. Kmalu pa sem opazila, da so skoraj vsi njegovi afriški prijatelji poročeni z 10 do 15 let starejšimi ženskami, običajno materami samohranilkami, večinoma precej močnejše postave (torej takimi, ki verjetno nimajo ravno sreče z iskanjem moških), veliko jih je imelo z njimi tudi otroke. Morda to še ne bi bilo tako čudno, če ne bi vedela, da je v nigerijski kulturi poroka s starejšo žensko, še posebej mamico tabu. Zdelo se mi je čudno, ampak sem si rekla saj moj pa ni tak. Uglavnem, ta moj fant je začel vedno več potovati, non stop je imel neke opravke v sosednjih državah, nekega dne me je kontaktirala ženska, ki je dejala, da je v zvezi z njim. Tudi ona je bila starejša, z dvema otrokoma. Ko sem ga vprašala za kaj se gre, je dejal, da je ljubosumna, ker ne želi biti z njo. Ne vem zakaj sem mu verjela, vendar sem mu. Z njim sem zanosila, ko sem mu povedala, da sem noseča, je dejal, da ne misli ostati z menoj, ker ima načrte v tujini, in da vse kar lahko dobim od njega, je denar. Na kratko povedano, nosečnost ni bila uspešna, na koncu se je opravičeval, češ da ni mislil tega itd. Razumela sem, saj je še mlad, in ga je verjetno nosečnost šokirala. Nekaj mesecev po tem nesrečnem spletu dogodkov sem na facebooku želela nekoga odblokirati, ko sem na seznamu zagledala osebo, ki mi je bila nepoznana. Ko sem jo odblokirala, sem videla, da ima cel profil slik z mojim fantom, ter da je v bistvu že tri leta njegova žena-tudi ona 15 let starejša z enim otrokom od prej. Skregala sva se, želela sem ga zapustiti. On pa je vložil prošnjo za ločitev ter začel izsiljevati, češ ločil sem se zate, in to 2 meseca preden bi dobil stalno dovoljenje, dolžna si ostati z mano… Pripovedoval mi je o groznih stvareh, ki jih je doživel preden je prišel v Slovenijo, in kako se je absolutno moral poročiti, da ga ne bi dali v Postojno v center za tujce. Prepričal me je, da sem ostala. Počasi so me začeli kontaktirati neki lažni profili, vsi so mi govorili, da je moj fant lažnivec in prevarant, dokler ni na koncu oseba za tem končno priznala kdo je-tista ženska, ki me je kontaktirala že prej. Povedala mi je, da je z njim 3x načrtno zanosila, zadnjič manj kot 9 mesecev po nesrečnem koncu moje nosečnosti, vendar tudi njene nosečnosti niso bile uspešne. Nekaj časa me je prepričeval, da laže, da je ljubosumna, na koncu pa sem na njenem fb videla slike iz njegovega stanovanja, na katerih je bila hrana, ki sem jo jaz prinesla od doma nekaj dni prej. Končno sem ga pustila, še vedno dobivam e-maile in opravičila od njega.

To je moja zgodba, in takih je še polno. Lahko bi govorila tudi o tem, kako sem bila spolno napadena s strani njegovega (poročenega) prijatelja itd… Polagam ti na srce, da bodi previdna. Na nek način razumem te ljudi, želijo si življenja, kot ga živimo mi, in so pripravljeni za to narediti marsikaj, vendar ti nobeno pojasnilo ne bo pomagalo, ko ti bo zlomil srce. Če res misliš, da je pravi, ga testiraj-spoznaj njegove sorodnike, čim več, tem bolje, opazuj v kakšni družbi se giblje, ali te kaže v javnosti, čim bolj se pozanimaj o njegovih vrednotah… In če opaziš karkšnokoli stvar, ki je sumljiva, je ne ignoriraj… Če bi jaz vedela, bi bežala ob prvem opozorilnem znaku.

Starše skrbi zate, ker te imajo radi in ti želijo samo najboljše.
s tem Nigerijcem se druži, vendar previdno in z zadržkom. Ne daj mu srca in duše 100%. Ne zaupaj mu 100%, vedno malo dvomi. In preverjaj, kar govori. Spoznaj njegove prijatelje, veliko se pogovarjajta, pozorno ga poslušaj, večkrat ga vpašaj o isti stvar, da vidiš, če bo povedal isto. Bodi pozorna, mogoče ima v Nigeriji ženo, dve, tri. Ni treba verjet, da je katolik, morda je tako samo rekel. Vključi vero v pogovor, malo naštudiraj islam, ga kaj povprašaj in boš videla, o kateri ve več. Veliko jih je tukaj in z belkami zaradi papirjev. Skratka, bodi previdna in uživaj zraven, z mislijo, da je mogoče samo avantura in z upanjem, da se bo veza obnesla.

Hudo je, da vsi govorimo slabe izkupnje.
Jaz poznam dve in obe sta zelo slabi. Otroci ostanejo z slovenskimi mamami, on izginejo bog ve kam.

Žal mi je, morda pa pride kdo še z kako lepo izkušnjo. Saj ne more biti vse tako črno.
lp

Še to sem pozabila, če je ta Nigerijec že vsaj nekaj časa v Sloveniji, obstaja možnost, da ga poznam, in če bi zvedela njegovo ime, bi ti lahko povedala, če slučajno že kaj vem o njem. Upam da ni isti kot moj, lol. Sicer pa imaš Društvo Nigerijcev v Sloveniji na fb, se jim pridruži, da spoznaš njegovo kulturo, se malo podružiš z rojaki itd.

V Nemčiji je tipično, da imajo afričani, največ jih je iz Nigerije kot pišete 15 in več let starejše ženske, ki jih na debelo molzejo. Osebno poznam zgodbe žensk, kjer preživljajo svojo družino samostojno. Možakarji pa ne najdejo službe, se dobivajo s prijatelji. Mešanih zakonov je v Nemčiji ogromno. Zanimive in pogoste so kombinacije:
– mlada rusinja/poljakinja/ukrajinka + starejši nemec
– mlad marokanec/tunizijec/nigerijec + starejša nemka

Ko sem bila pred leti na poletnem seminarju učiteljev nemščine, je bil v naši skupini tudi učitelj iz Nigerije. Tam naj bi na Goethe Inštitutu delal kot učitelj nemščine. Poučevanje in pridobivanje novih znanj mu je bila zadnja briga. Ves čas seminarja je izkoristil za flirtanje. Prav videlo se mu je, da išče poti kako ostati v Evropi. Mene je spraševal, kako dobro stoječa država je Slovenija in kako centralno se nahaja. Bil je EDINI od sodelujočih učiteljev, kjer nam je Nemčija plačala izobraževanje, in si je dovolil izstajati iz aktivnosti.

Ni rečeno, da so vsi taki. Ampak, jaz se ne bi igrala z ognjem. Če si samohranilka pomeni, da moraš še toliko bolj paziti nase in na svojo družinico.

Najdi si kakega poštenega slovenca, kar nekaj je samskih. Si definitivno ne boš zakomplicirala življenja.

Ti kar bodi z njim.

Poroka odpade in čim omeni denar, ki naj bi ga potreboval za …………………naredi tehnico – ti in tvoj otrok in ON.

Beži čim prej stran.

podobno kot beentheredonethat… obstaja pa en lahek test. Če izključiš možnost da ima dnarja ko pečka, ker roko na srce, večina nima… Ampak da nek prihodek pa le ima… Kdo plačuje? Vse? Mu je težko potegnit tist tošel ven pa kej plačat? Če živita skupaj, hrano, položnice, nove krožnike, hladilnik itd… Poudarek je tudi na PLAČILU, ne na “fancy” stvareh (cunje, elektronika), ki bi jih brez računa prinesel. Tisti, ki mu je to težko, je tam, da dobi, kar le lahko potegne iz dane situacije. Včasih tudi na več koncih naenkrat. Pozabite na sladke besede ker to majo v krvi. Tisti, ki mislijo resno, se pa v resnici potrudijo za svojo družino in to se opazi. Tisti, ki resno misli, bo po tem, ko recimo dobi otroka, vedno prej pomislil na svojega otroka in ženo, ne na celo žlahto, ki jim je treba denar poslat v Afriko. Tisti, ki ne pa… bo itak vse breme na ženski pa še njen denar bo svojim dol pošiljal, na koncu pa izpuhtel neznano kam. Videla sem že oboje. Držim pesti za čim več zgodb s srečnim koncem. Po pameti, punce!

Predvsem slednjega manjka… :))))))))

Zdravo a te lahko nekaj vprašam….moj mail je [email protected]…hvala sasa

New Report

Close