Najdi forum

Star sem 30 let, še vedno doma, brez avta, brez službe. Iskanje le-te neuspešno. Sicer sem slab mesec nazaj podpisal podjemno pogodbo, toda z delom ne kaže najbolje. Zadnjih nekaj mesecev sem v zvezi s dekletom iz tujine, s katero pa kot kaže, se bova do nadaljnjega videvala na vsake 3 do 4 mesece za približno teden dni. V kolikor bi se zgodilo, da se ne bi izšlo, nimam pojma kje iskati novo partnerico. Z ženskami v vsakdanjem življenju nimam stikov, poleg tega kolikor opažam tudi ni več neke izbire, saj so skoraj vse že v zvezah, mnoge že imajo družine. Poskusil sem preko oglasa v časopisu… Nikoli več. Odzvalo se je 6 žensk v rangu 24 – 35 let, vse falirane, škartirane. Punca želi živeti v Sloveniji in se poročiti z mano, a za to zaenkrat sploh nimava pogojev. Tudi če se poročiva, bi ona morala 3 leta živeti tukaj, da bi dobila državljanstvo in s tem možnost za zaposlitev. To pa ni izvedljivo, jaz ne bi zmogel toliko časa preživljati oba, poleg tega vprašanje kje bi ona toliko časa stanovala. Je še kdo v podobni situaciji in kako je to rešil?

Ja, si. Naj te to ne moti v življenju.

Oj,


Kaj je tvoja formalna izobrazba oz. katere so tvoje neformalne spretnosti, veščine ? Hiša / Stanovanje ? Koliko sta stara starša ? Koliko, če, imaš prijateljev in kaj znancev ?


Zakaj ne, kje je problem ? Razdalja, slaba vertikalna (odnos podrejeni-šef) ali horizontalna organizacijska klima (odnosi s sodelavci) ?


Čestitke za ulov iz daljnega ribnika ! 😀
Iz katere države pa je, če ni skrivnost ? Ja pazi se okuženosti s kulturnim marksizmom pri puncah… lahko hitro nasedeš. Punco/Ženo bi si iskal tam, kjer imaš že trenutno (če bi bil na novo samski) – v tujini. Tudi sam opažam oz. prihajam do podobnih sklepov kot ti, da tudi (začuda !) za (nas) tipe (lokalno) ni več izbire.


To je vse razumljivo… lahko bi doma, če si v hiši (kakšen prizidek kasneje narediš ali kako).
Odvisno seveda iz katere države je ona in v kakšnih pogojih ona živi, pazi, da te noče imeti “samo za zeleno karto”.

Če ti je ona zvesta in da lahko furata to zvezo na razdaljo, je že kar nekaj (oz. kar precej). Kako sta se vidva lahko sploh spoznala (glede na tvoje (trenutne) zmožnosti) ?

Odgovor na vprašanje iz naslova: Ne, nisi… si samo “žrtev” sistema vojne zoper “mlade” (kot velika večina). Vseeno bi ti moral ta “dosežek”, da si eno uhakljal (ali je ona tebe), dati zagon, motivacijo, da lažje prenašaš razmere v službi in si urediš za začetek vsaj kakšen lasten prevoz.

nova
Uredništvo priporoča


Zaenkrat 6. stopnja, letos bom pridobil še 7. Moje veščine so ročne spretnosti. Živim v stanovanju z mamo, že od rojstva enostarševska družina. Imam nekaj znancev, s katerimi se slučajno srečujem na ulici.


Terensko delo, akviziterstvo. Plačilo odvisno od učinkovitosti.


Naj samo povem, da je od mene oddaljena cca. 800 km.


Z mamo živiva v enosobnem stanovanju, ni govora o kakšnem prizidku.
S punco sva se spoznala preko neta.
Kot sem napisal, nimam klasične službe, zaenkrat sem akviziter preko podjemne pogodbe, plačan po učinku (ki ga pa zaenkrat ni). Do nadaljnjega mi finančne zmožnosti nikakor ne omogočajo nabave lastnega avtomobila.


Potem si bolj tehnik, ne ?
Ti gre interakcija s temi znanci ali se kaj zatika ?


O to pa je zahtevno… 😐
Če nimaš že od prej socialnih spretnosti oz. veščin razvitih, ti tole res ni pisano na kožo. Odvisno spet kaj “prodajaš” in kje.
Ne vem sam ko sem nekaj časa delal ta “telefonski marketing” sem imel za prodajat ena prehranska dopolnila. Določil sem si, da bo moja ciljna skupina upokojenci. Pač imajo denar in jih zdravje daje (stereotipno). Klical sem jih zmeraj med 10-to in 12-to uro zjutraj naprimer. Pa potem sem imel prav prej izdelan SOP govora kako bi prodal te zadeve… Bilo je kar nekaj klicev, vendar ene 3 zadeve sem le prodal. V bistvu bi mi šlo bolje, če bi bilo interaktivno, ampak ok.

Skratka vse je odvisno od strategije (če jo imaš). Druga reč pa je poznavanje malce psihologije ali če hočeš družbenega inženiringa.
Recimo, če ti kaj pomaga, si poglej videe na YT (ključne besede: how sell stuff door2door). Ključne besede lahko še malce prirediš, da dobiš še večjo filtracijo na specifiko, ki te zanima. Upam, da ti angleščina šiba. 😀

Nisi propalica. Začni se cenit, če samega sebe ne ceniš, potem tudi oddajaš takšno negativno energijo, da te tudi drugi ne bodo mogli ceniti. Mlad si še in prava ženska (v primeru da bi se sedanje razmerje končalo) te bo sama našla čez čas. Res je, da je večina deklet približno tvoje starosti globoko v resnih zvezah, ampak če si postaven in če dobro izgledaš lahko ujagaš tudi kakšno cca. 10 let mlajšo. Sam imam kolega iz Beograda, ki je star 35 let, zaradi težkih življenjskih razmer v preteklosti se je redno zaposlil šele po 30. letu starosti, sedaj je dobil stanovanje in našel si je tudi deset let mlajšo dekle. Tako, da življenje vedno lahko teče tako kot si sam želiš.

Iz tvojega sporočila se vidi, da si ti sam faliran in škartiran, a hrakti ti ni prav, ker so se prav takšne ženske javile na tvoj oglas?! Kaj si mislil, da se ti bo javila kakšna ambiciozna in uspešna ženska, ki bo vsa voljna gledat tvojo zjamranost in lenobo, pa te po možnosti še finančno podpirat? Dej, zbudi se!

In mimogrede: kdo še danes daje oglase prek časopisa? Ponavadi kakšni dedki brez interneta in domišljije, ne pa moški pri 30ih.

Sicer pa v kolikor je ta tvoja punca, ki jo kao imaš, kakšna Ukrajinka, Rusinja ali podobna “iz vzhoda”, se kar lepo pripravi na pravo lekcijo življenja, ki ti jo bo zadala 🙂 Mislim, da boš še krepko jokal čez nekaj let, če se odločiš poročiti z njo, saj si očitno zelo nepoučen o teh ženskah.

Če je res iz tistih krajev (ampak 800 km je mogoče preblizu), glej temo na Partnerska in družinska posvetovalnica, z naslovom Ali nov otrok res zmoti rutino družine (nekaj takega).

Ok, je res da obstajajo določene kriminalne organizacije, ki rihtajo ženske iz vzhoda. Ampak če na spontan način ujagaš Rusinjo ali Belorusinjo, se lahko razvije odlična zveza. Sicer pa ni nujno, da je od tam, lahko da je spoznal kako mormonko iz ZDA.:)

Drugače sam sem zagovornik spoznavanja kar lokalnih deklet iz istega mesta ali malo okoli. Zakaj? Ker to praktično nič ne stane, ni kulturnih razlik in vidiš se lahko kdajkoli. Ne rabiš biti maher, da bi ujagal eno dekle, ki dela v trgovini, za šankom in podobno. Seveda bo velikokrat ne, ampak tu in tam pa je tudi kaj ja vmes.

Še eden slabo podučen. Bo treba kakšno oddajo pogledat in se izobrzit. Ampak ne slovensko, ker pri nas še nismo tako daleč, da bi se o tem na veliko govorilo. Na nemških kanalih pa najdeš xy oddaj o teh prevarah.

Da, obstajajo kriminalne organizacije. Ampak te organizacije ti ne rihtajo žive ženske, pač pa se gre za grupo ljudi (ponavadi moških), ki odprejo portal za spoznavanje in se na njem izdajajo za ženske ter prezentirajo z ukradenimi fotografijami lepotic. Obupani moški iz zahoda (in tudi USA) pa gredo na te portale ter mislijo, da si tipkajo s to lepotico. V resnici pa je na oni strani moški 🙂
Potem jih ta “lepotica” malce navije okoli prsta, da se napalijo in ko se naj bi srečala, ona naenkrat potrebuje ogromno denarja za to in ono, ki ga tile bebčki tudi veselo nakažejo. Potem pač nekega dne, ko se od enega nacuza dovolj denarja, te kvazi lepotice čudežno izginejo. To je to kar počnejo kriminalne organizacije.

Drugo pa je to kar iščejo prav te ženske. In to ne samo Rusinje, Ukrajinke, pač pa tudi Azijke in južnoameričanke. Poznam nekaj takšnih primerov tudi v živo in nobeden se ni končal dobro. Te ženske znajo perfektno oviti moškega okoli prsta, glumiti ljubezen in to samo s ciljem, da pridejo v dežele z boljšim standardom. Ko so enkrat tukaj in poročene, potem padejo maske. Ne samo, da mislijo, kako bo moški njo vzdrževal, marsikatera v gospodinjstvu ne naredi nič, ampak najraje hodijo okoli ter šopingirajo. Velika večina pa si potem v obljubljeni deželi najde boljšega moškega (beri: finančno močnejšega) ter loči od tega, kateri ji je bil samo vstopnica v deželo sanj.

Prav ista stvar je pri Evropejkah, ki gredo na dopust v kakšno Tunizijo, Egipt, Maroko, Dominikansko republiko, Kubo… Tam pa nanje prežijo moški, vsi sladki, a samo z enim ciljem. Ali ji izmolzt denar ali jo izkoristit kot vstopnico za v Evropo. Priporočam ogled filma: Paradiž ljubezen.

Preveč veliko zgodb o teh prevarantskih ljudeh poznam, da bi bilo sploh vredno tvegat in se zapletat z ljudmi iz teh držav, kajti menim, da je % tistih zvez, ki so res iskreno temelječe na ljubezni in brez neke računice odzadaj, zelo zelo majhen. Ampak naivni ljudje bodo še vedno padali na sladke besede, ki jim jih nekdo piše ali govori. Očitno morajo eni resnico spoznati na lastni izkušnji in na kruti način.

Tale tema je o “nevesti z vzhoda” (nisem si čisto točno zapomnila naslova):

http://med.over.net/forum5/read.php?140,10761625

Meni so šli kar lasje pokonci, kako je možna taka naivnost?


Se ne da odgovoriti na prijazen način? Ja, mi je po tem postalo jasno, da preko oglasa ne bom spoznal kolikor toliko normalne ženske. Mi vsaj ni problem priznati, da pri 30. nimam kaj pokazati kar pa ne pomeni, da bo vedno tako.

Kje naj bi po tvojem moški pri 30. spoznaval ženske?

In da sem nepoučen? Pišeš kot da veš, od kod je moja punca. Ne, ona ni iz V Evrope, ampak iz ene od držav severno od nas, s stopnico ali dve višjim standardom kot ga ima naš podalpski geto. Ti pa takoj iz malhe privlekel razne Ukrajinke ter Kubanke in začel histerično nabijat po tipkovnici.

Pa še nekaj: čeprav si “podučen” o vsem tem, naredi še kaj na svoji komunikaciji. To ti pišem dobronamerno, saj s tako histerično neprijaznostjo ne boš prišel daleč. Yu-gu je menda čisto jasno vse, kar si napisal, saj ne živimo 100 let za luno.

Če se ne more zaposliti pri nas, potem ni iz članice EU in je potemtakem iz Švice?
Očitno se že nekaj malega pogovarjata o skupni prihodnosti, pa res ne razumem nečesa. Vidita, da varianta v Sloveniji ni izvedljiva, in nekako, mislim, a ti to mora res napisat en neznanec na forumu, a da bi se pa ti preselil v njeno bolj perspektivno domovino, to vama pa nekako ni padlo na pamet? Saj ni treba, da za vse življenje.

Je iz države članice EU, toda ne more se zaposliti v Sloveniji, ker nima slovenskega državljanstva. Jaz pa k njej tudi ne morem, ker mi finance to ne dopuščajo. Tudi vprašanje če bi lahko tam delal, ko pa nimam njihovega državljanstva.

Razgledan pa si, vsa čast.
Mal poguglej prost pretok ljudi v EU. Ja, po svoje si propalica, ker si tako zagovedno neveden in nerazgledan, nič čudnega, da nimaš ničesar in nisi ničesar ustvaril, če pa dejansko nič ne veš. Ma groza no. In še ko sem napisala, da očitno ni iz EU, če se ne more zaposliti pri nas, ti napišeš, ja ravno zato, ker je iz EU, se ne more zaposliti pri nas (in obratno). Ma ti si … ma da ne rečem kaj. Na srečo tudi tvoja punca ni dosti boljša, pa si čisto zaslužita en drugega.


Se ne da odgovoriti na prijazen način? Ja, mi je po tem postalo jasno, da preko oglasa ne bom spoznal kolikor toliko normalne ženske. Mi vsaj ni problem priznati, da pri 30. nimam kaj pokazati kar pa ne pomeni, da bo vedno tako.

Kje naj bi po tvojem moški pri 30. spoznaval ženske?

In da sem nepoučen? Pišeš kot da veš, od kod je moja punca. Ne, ona ni iz V Evrope, ampak iz ene od držav severno od nas, s stopnico ali dve višjim standardom kot ga ima naš podalpski geto. Ti pa takoj iz malhe privlekel razne Ukrajinke ter Kubanke in začel histerično nabijat po tipkovnici.

Pa še nekaj: čeprav si “podučen” o vsem tem, naredi še kaj na svoji komunikaciji. To ti pišem dobronamerno, saj s tako histerično neprijaznostjo ne boš prišel daleč. Yu-gu je menda čisto jasno vse, kar si napisal, saj ne živimo 100 let za luno.[/quote]

Tebe samo opisujem z izrazoma, ki si ju v prvem sporočilu uporabil za Slovenke, katere si spoznal. Kar seješ, to žanješ.

In če moški pri 30ih ne ve, kje spoznati žensko, je res ubogi na duhu, pač klasičen proizvod mama hotela, kaj čmo.
Sicer pa po eni strani pišeš, kako punco imaš in po drugi, kako si dal oglas v cajtung. Kaj zdaj? Imaš punco ali je nimaš? Bi rad imel 3, 5, 10 punc? Morda, če bi se najprej izjasnil, kaj sploh želiš, potem pa šel delat v skladu s tem.

Res, nauči se najprej osnovnega bontona, ne predalčkaj in ponižuj drugih ljudi, poduči se kaj o zaposlitvah v evropskih državah, pa o puncah, potem pa si boš zaslužil tudi kakšen lepši odziv.


Svetovalka na Zavodu za zaposlovanje mi je povedala, da punca ne more tukaj delati, v kolikor nima državljanstva Slovenije.


Da si moram zaslužiti lepši odziv? A dej no dej. Očitno si sama po sebi taka oseba, samo poglej kako si odpisala Yu-gu. Ti si tista, ki je od sama začetka neprijazna. In kako naj bi drugače poimenoval tiste ženske?

Glede spoznavanja žensk, zunaj je kar težko kaj spoznati, saj te mora nekdo vpeljati v njihovo družbo, če pa že sam pristopiš, mora ona biti odprta za navezovanje stikov. Poleg tega so povečini že zasedene, nekatere že imajo družine. Če se že najde kakšna samska, jo je težko potem dobiti vsaj za kakšno druženje. Ko sem še delal, sem preko kolegice spoznal njeno sestro, toda mi ni bila ravno privlačna.
Pa če bi pozorno brala bi videla, da sprašujem kaj storiti če se s to punco ne bi izšlo. Tako da poleg tega, da se nauči pozorno brati, se nauči še osnov bontona in spoštljivega odnosa, potem bom tudi jaz s teboj imel prijeten dialog. Kar seješ, to žanješ.

Dvigujem roke od tebe, ker ja, si propalica, brezupen primer in čisto sam si kriv za to. Pa pač verjemi eni svetovalki, ki si jo očitno čisto narobe razumel ali pa si se o tem z njo pogovarjal pred desetimi leti, in naj bo tvoja usoda odvisna od ene tete tam. Meni je vseeno.
Pa okej, če tudi meni ne verjameš, ampak za božjo voljo, visiš na netu, pa da si ne bi vzel pet minut in sam poguglal … ja, zato si propalica in zato ničesar nimaš. Ker ti tam eden slučajno reče, da to ne gre in ti lepo dvigneš roke in rečeš, ja lej, ne gre, ker je oni tam to rekel.
Ne morem verjet, da so ljudje pri 30 tako zelo nerazgledani in računalniško nepismeni. Ti sploh ne veš, kje živiš. Razumem, če eden pri 70 letih ne zna nič pogledat na netu, ampak človek pri 30 (in ja, tudi to, da ne znaš uporabljati spleta, je eden od tvojih velikih problemov).

Dekleta lahko spoznaš vsepovsod, če boš doma sedel res ne boš nobene spoznal. Dovolj je že, da si dvakrat na teden vzameš čas, greš malo čez mesto, po trgovinah in ko opaziš kako simpatično prodajalko, natakarico ali kaj drugega pristopiš do nje in začneš pogovor. Moraš vedeti, da večina žensk bo na začetku prijaznih, ko pa bodo bolje spoznale tvojo resnično namero, bodo postale bolj zaprte in manj zgovorne. To te seveda ne sme odvrniti od nadaljevanja pogovora. Nikar ne hiti, bolje je da se prvič posloviš brez da bi vprašal za telefonsko. Drugače pa so odlična priložnost za spoznavanje kake neformalne organizacije, dogodki, plesne vaje in podobno. Samo moraš imeti jajca, da greš tja in se predstaviš. Pri tridesetih to imaš.

New Report

Close