Najdi forum

Gradbeno dovoljenje & služnost

Pozdravljeni!na upravno enoto sem oddala dokumentacijo za gradbeno dovoljenje morala sem pridobiti soglasje sosedov in so se vsi strinjali razen sklada za zemljisce in gozdov republike slovenije ki hocejo da pridobim sluznost.naprej od moje parcele po isti dovozni poti pa je moj sosed dobil gradbeno dovoljenje brez soglasij iin kakrsnihkoli sluznosti in tudi mojega soglasja nima?ali lahko mene drugace obravnavajo kot njega ce se gre za isto stvar?

Pozdravljeni!pred kratkim sem oddala vlogo za gradbeno dovoljenje,morala sem pridobiti soglasja sosedov ki so se strinjali razen sklada zemljisc in gozdov republike slovenije ki od mene zahtevajo sluznost ceprav je pot javna in ostaja prikljucek isti.sosed ki bo delal novogradnjo od mene naprej po isti dovozni poti pa ni rabil nobenih soglasij kaj sele sluznosti,kako je to mozno da tud od mene nima soglasja?

Popravil sem naslov teme, da bodo na vaše vprašanje pozorni tudi drugi. Žal vam jaz ne morem dati korektnega odgovora, ker nisem strokovnjak za to področje. Po mojim osebnih izkušnjah pa se lahko obravnava razlikuje od uradnika do uradnika, ki obravnava vaš primer. Nekdo morda nek zakon pozna bolj na splošno, drugi pa pozna tudi izjeme zelo natančno. Spet iz izkušenj vem, da pogosto zakon določene stvari dovoljuje, drugih, ki so skoraj enake, pa ne.

Vsekakor mora vaš primer obravnavati nekdo, ki dobro pozna zakonodajo in je sposoben dobro preučiti vašo konkretno situacijo.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor
nova
Uredništvo priporoča

če vas prav zastopim pridobivate gradbeno dovoljenje za hišo. Na upravni enoti od vaz zahtevajo soglasja h gradnji od sosedov, vendar eden (sklad kmetijskih zemljišč) zahteva v zameno da vam dajo soglasje tudi z vaše strani služnost za pot.
Ste preverili v čigavi lasti je cesta. ker tudi če je kategorizirana cesta je lahko zemljišče v privat lasti in v takem primeru potrebujete služnost s strani lastnika zemljišča vpisano v zemljiško knjigo. Soglasja ne potrebujete samo v primeru da je cesta oz zemljišče po katerem poteka cesta v lasti RS ali Občina.
Sosed od sosedov ni potreboval soglasij v primeru, da je njegov objekt od meje sosednjih zemljišč oddaljen 4 ali več metrov. V primeru manjšega odmika se gradbenega dovoljenja ne da pridobiti brez soglasja sosedov.

če vas prav zastopim pridobivate gradbeno dovoljenje za hišo. Na upravni enoti od vaz zahtevajo soglasja h gradnji od sosedov, vendar eden (sklad kmetijskih zemljišč) zahteva v zameno da vam dajo soglasje tudi z vaše strani služnost za pot.
Ste preverili v čigavi lasti je cesta. ker tudi če je kategorizirana cesta je lahko zemljišče v privat lasti in v takem primeru potrebujete služnost s strani lastnika zemljišča vpisano v zemljiško knjigo. Soglasja ne potrebujete samo v primeru da je cesta oz zemljišče po katerem poteka cesta v lasti RS ali Občina.
Sosed od sosedov ni potreboval soglasij v primeru, da je njegov objekt od meje sosednjih zemljišč oddaljen 4 ali več metrov. V primeru manjšega odmika se gradbenega dovoljenja ne da pridobiti brez soglasja sosedov.

Pozdravljeni!
Prosim za strokovno mnenje glede situacije pridobivanja gradbenega dovoljenja in sicer gre za to, da sosed, ki ima sluznostno pravico voznje cez mojo parcelo noce podati soglasja h gradnji. Do svoje parcele, ki je kmetijsko zemljisce, se pelje po obstojeci dovozni poti (sirine 2.8m) in nato cez mojo parcelo (po travi), kjer bi imel po izgraditvi hise na voljo 3m sirine. Pravi, da je to premalo. Ali je to dovolj dober argument, da UE ne bi izdala gradbenega dovoljenja in bi vse skupaj predali v odlocitev na ministrstvo?
Hvala in LP

New Report

Close