Najdi forum

zlom ličnice

Po zlomu ličnice in orbitalnega dna sem imel operacijo, kjer so mi s titanovimi ploščicami s trojno fiksacijo utrdili kosti in pod oko dali mrežico. Problem je v tem, da je sedaj ličnica, kjer sem imel zlom veliko bolj izrazita, obraz pa asimetričen. Zanima me, če bi se to dalo popraviti, ali to krije zzzs in če ne kakšna bi bila okvrina cena. Hvala za odgovor

Pozdravljeni. Upam, da se strinjate, da to ni ravno tema, o kateri bi midva elektronsko razpravljala. Morate do operaterja in se z njim pogovoriti, zakaj je prisotna asimetrija. Če funkcionalno nimate težav (očesi normalno premikate, kožo na licu normalno občutite, ploščic se ne tiplje, ugriz je nespremenjen…) potem se s posegom niti ne mudi, vsekakor pa morate biti z rezultatom zadovoljni in nekaj je potrebno storiti. Napravi se kontrolni CT obraznega skeleta po posegu, primerja se ga s starim in nato se napravi načrt morebitnega zdravljenja.

Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

Pozdravljeni! tudi meni se je zgodilo,da se mi po puljenju modrostnega zoba ni ustvaril krvni strdek. sedaj hodim že več kot en teden po trakce,ker so bolečine neznosne. Zobozdravnica mi je sicer rekla,da se bo kljub trakcem naredila ta ovojnica čez kost. meme pa zanima kako dolgo bo to trajalo,glede na to da so mi zob pulili 7.7.2014… Skrbi me samo to,ker grem 2.8. na morje….. hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni. Upam, da ste zdaj že brez bolečin. Ko iz praznega prostora v kosti, kjer je bil prej zob, izpade krvni strdek, ostane razgaljena in zasušena kost, kar povzroča precejšnje bolečine. Trakci nekoliko pomagajo, vendar hkrati tudiovirajo celjenje. Na žalost zobozdravnik nima dosti možnosti, da pomaga, težave pa trajajo do dveh tednov in nato kar naenkrat prenehajo.

LP, DD

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

Pozdravljeni,

Pred dvema tednoma sem prestal operacijo ličnice (imel sem jo zlomljeno, dobil sem 2 titanijevi ploščici) in me zanima kdaj se lahko odločim za obisk savne. Šive so mi vzeli ven pred tednom dni.

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni. Če je bil za pristop za fiksacijo ene od ploščic uporabiljen pristop skozi kožo, potem je s savno bolje počakati še kakšna dva tedna, predvsem zato, ker je lahko koža na mestu šivanja še občutljiva, če pa na koži ni brazgotin, potem ni ovir za obisk savne. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close