Najdi forum

Bulica pod jezikom

Pozdravljeni,

pod jezikom imam bulico, ki je enake barve kot ostalo tkivo, premera 5mm. Mislim, da je tam že kakšen mesec. Sicer ne boli, razen ko pijem ali se je dotaknem z jezikom je malo neprijetno.
Mislite, da bi morala k zdravniku? Je lahko nevarno in koliko časa lahko še počakam, da ne hodim po nepotrebnem?
Stara sem 27, ne kadim, in ne pijem veliko alkoholnih pijač.

Hvala za odgovor,
Valentina

Pozdravljeni. Po opisu sodeč gre za navaden fibrom. Pokažite ga svojemu zobozdravniku ali zdravniku. Navaden fibrom je mogoče enostavno odstraniti z laserjem. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

Pozdravljeni, ze cca 2 leti imam na spodnji strani jezika, desno od frenuluma in priblizno na sredini jezika(ce ga gledamo po dolzini) belo bulico v notranjosti jezika. Vidi se ce s prstom potegnem cez se belo rumenkasto obarva. Velika je cca 5mm. Ce jo ujamem med prste je trda. Za kaj bi to lahko slo? Je to kaksna zleza? Ali bi lahko bila stvar nevarna. V 2 letih ni zrastla, brala pa sem da je rak jezika lahko tudi bula ki ne izgine. Stara sem 25 let, ne kadim in ne pijem.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni. Zelo težko je podajati diagnozo po opisu preko spleta. Predlagam, da obiščete najprej zobozdravnika, potema pa, če bo potrebno, še kirurga, ki bo ocenil, ali je potrebno spremembo odstraniti in jo poslati na histološko preiskavo. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close