Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija hude bolečine po operaciji modrostnega zoba

hude bolečine po operaciji modrostnega zoba

spoštovani,
25.10. sem bila na operaciji spodnjega modrostnega zoba na desni strani, dobila sem šive, me pa čedalje bolj boli, jemljem naklofen, ampak mi bolečine samo malo omili, kaj bi lahko bilo narobe? iz rane mi še vedno teče pa tudi zaotečena sem še.

hvala za vaš odgovor

Pozdravljeni. POvsem običajno je, da oteklina narašča prve tri dni, potem pa se stanje počasi umirja. Večja kot je oteklina, večja je tudi bolečina. Zato je pomembno, da se prva dva dneva po posegu področje, ki je bilo operirano, hladi. Povsem normalno je tudi, da težje odpirate usta in da opažate krvavkast izpljunek, ne sme pa biti krvi preveč – če se rano osuši, mora ta ostati suha, oziroma brez krvi. POmoč zobozdravnika morate poiskati v primeru kljuvajočih bolečin, povišane telesne temperature preko 38,5 st., občutku iztekanja gnoja in v primeru širjenja otekline na vrat oziroma pordelosti kože.
LP, DD

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

Pozdravljeni!
23.7 so mi odstranili modrostni zob na levi spodaj. Delno je bil izraščen, dobila sem šive. 1. dan me je nekoliko bolelo, ko je inekcija popustla. Oteklina je bila zelo majhna, še zdaj je skoraj ni. Bolečine pa so še vedno prisotne skoraj ves čas. Iz rane mi ne teče ne kri ne karkoli drugega, me je pa 2 dni še bolelo nazaj proti grlu in požiralniku in sem imela bolečino pri požiranju. Zdaj je požiranje že dokaj ok, bolečina pa noče in noče popustiti. Tablet se ne poslužujem ker ravno delam na otročku. Vročine nimam. Moram poiskati zobo- zdravniško pomoč in kdaj?

Pozdravljeni. O bolečinah po posegih je bilo že veliko napisanega. Za telo je bolečina gotovo večji stres kot pa nekaj tablet analgetikov. Tudi delanje na otročku bo tako precej bolj prijetno. Če pa ste že zanosili, lahko vzamete Paracetamol. Če pa nićesar ne vzamete, je tudi bolečina bolj trdovratna in dolgotrajna. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close