Najdi forum

Re: Implantati

Spoštovani !
Zanima me, če je v času nosečnosti sploh mogoče narediti implantant. Zasledila sem, da rtg slikanje ni več nujno, kaj pa lokalna anastezija ?
Lep pozdrav, T.

Pozdravljeni.. Če gre za enostaven poseg, kjer niso potrebni dodatni kirurški postopki, potem je v nosečnosti možno vstaviti zobni implantat. Ne vem, kjer ste zasledili podatek, da rtg slikanje ni potrebno. Dober rentgenski posnetek je osnova za pravilno načrtovanje kirurškega dela v implantologiji, lahko pa se počaka s kontrolnim rentgenskim posnetkom po posegu. Vendar, v medicini noben poseg ne poteka 100 % zanesljivo in komplikacije so vedno možne, prav tako pa je možno, da se med posegom izkaže, da je potrebno na primer del kosti dograditi, zaradi česar je tudi potrebno jemati antibiotik. Vstavitev implantata običajno ni nujen poseg (izjema bi bila na primer nenadna poškodba zgornjega sekalca, ki bi ga bilo potrebno odstraniti in smiselno bi ga bilo takoj nadomestiti z implantatom), zato se lahko z vstavitvijo brez težav počaka do konca nosečnosti ali do konca dojenja. Lokalni anestetiki, ki se uporabljajo v zobozdravstvu, prehajajo preko posteljice. Enako je z adrenalinom, ki je dodan anestetiku. Velja, da so anestetiki varni za plod, vendar, kot rečeno, v nosečnosti se izogibamo posegov, ki niso nujni…
Želim vam torej, da lepo preživite nosečnost. Če vas odsotnost zoba zelo moti in je ta v vidnem delu, potem obstaja kar nekaj rešitev, da se vrzel začasno nadomesti, implantat pa se nato v miru in brez skrbi vstavi, ko bo otrok doma.
Lep pozdrav, DD

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

Spoštovani !
Hvala za hiter odgovor. Prosila pa bi, če mi lahko napisali možne začasne rešitve. Že pred časom mi je zobozdravnik naredil snemni provizorij (žabica), ki pa me zelo moti. (gre za zgornji sekalec, enica) S snemnim provizorijem težko govorim, ne morem jesti itd. Obstaja začasni mostiček, kjer se zob samo obesi na sosednja dva ? Prosim, če mi svetujete najboljšo rešitev, ker si ne predstavljam, da bom eno leto brez zoba. Kaj pa fiksni provizorij?
Najlepša hvala za odgovor.
T.

nova
Uredništvo priporoča

O začasnih rešitvah se boste morali pogovoriti s svojim zobozdravnikom in izbrati najustreznejšo, saj ni enotnega recepta za vse paciente. Kakršnakoli že bo rešitev, bo samo estetsko nadomestilo, ne pa funkcionalno – z začasno nadomeščenim zobom ne boste mogli kvalitetno gristi. Drugo je seveda, če se odločite za fiksni most in vam zobozdravnik pobrusi sosednja zoba, kar pa bi bilo škoda… Če vam uspe, je bolje, da se osredotočite na nosečnost in potrpite do časa, ko vas bo mogoče brez skrbi operirati.
Lep pozdrav, DD

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

Če koga zanimajo implatanti sem zasledil na spletnem portalu VseCeneje, da imajo 50% OFF v ordinaciji Fabjan.

Pozdravljeni,

zanima me, kakšna je cena prvega pregleda, na katerem bi se posvetovala o možnosti vstavitve implantata? Seveda pa me zanima tudi, kakšna bi bila cena za en implantat+zob in kakšna bi bila cena za tri implantate+zobe (dvojka, trojka, štirica)?

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni. Cene samoplačniških storitev si v Sloveniji vsakdo oblikuje sam in težko vam na splošno odgovorim, večjih razlik pa verjetno ni – izstopajo sicer raznorazne ponudbe, ki se reklamirajo skupaj z masažami, svečniki, poceni kosili in seti za zalivanje vrta, ampak o teh ne bi govoril. Pri nas v Dentalno kirurškem centru stane kirurški del impantološkega zdravljenja od 750 do 950 evrov, odvisno od tega, kateri implantološki sistem uporabimo. Protetični del zdravljenja stane od 550 do 750 evrov, spet odvisno od materialov in implantološkega sistema. Cena je lahko višja pri kirurškem delu zaradi morebitnih potreb po dograditvi kosti ali oblikovanju mehkih tkiv.
Če vam manjkajo trije zobje, potem sta načeloma lahko dovolj tudi dva implantata in se izdela tričlenski mostiček. Zato pa je potreben natančen pregled, ki pri nas stane 40 evrov.
Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

Spoštovani,

pred skoraj tremi meseci sem imela poseg kirurške implantacije (nadomestek šestice v spodnji čeljusti, ki je bila izruvana zaradi granuloma). Portebna je bila tudi nadomestitev kosti. Po posegu in po odstranitvi šivov je bilo vse normalno. Pred kakšnim mesecem dni (torej že v fazi zraščanja implantanta s kostjo) pa sem prvič opazila, da imam na dlesni ob strani implantanta “belo piko” (zgledalo je kot kak mozoljček), ki pa se je izločila kot majhen, trd drobec. Ko se je izločil eden, se je pojavil spet drugi in tako kar nekajkrat. Verjetno drobec kosti? Vse to sem omenila svoji zobozdravnici, ki je predlagala, da s pregledom počakava kak teden dni. Potem se ni več ponovilo in pregled sva opustili. Teden dni nazaj se je spet ponovilo, tokrat je bil drobec precej večji in se je pojavil hkrati oz potem, ko se mi je na sluznici nad implantantom pojavila nekakšna gnojna bula, ki je v dveh dneh izginila. Kaže da se je samo “sčistilo” (tudi o tem sem obvestila svojo zobozdravnico, a ker je trenutno na dopustu, predlaga da preverimo, ko se vrne). Ni nobene otekline, ali bolečnosti, le te spremembe, ki jih opisujem. Dlesen tudi ni več zatečena oz. je videti bistveno lepše po sprostitvi bule. Vendarle se sprašujem, kaj to je – ali je vraščanje implantanta kakorkoli ogroženo, se ne prijemlje – kaj mi lahko poveste na podlagi opisanega, saj me spremlja neprijeten občutek , da bi utegnilo priti do kakšnega nepotrebnega zapleta?

Naj omenim še, da za ustno in zobno higeno ustrezno skrbim.
Najlepša hvala za vaš odgovor.
Lp

Pozdravljeni. Zelo verjetno gre za granulat kostnega nadomestka, glede na to, da trdite, da je bilo ob vstavitvi implantata potrebno kost še dograditi. To sicer ne bo oviralo osteointegracije implantata, vseeno pa ni dobro. če pride do komunikacije s prostorom ob implantatu, kjer se je kost dograjevala. Lahko sicer, da gre samo za granulat, ki je bil iztisnjen iz tega prostora, oziroma granulat, ki je ostal. V vsakem primeru je potrebno, da kirurg, ki je implantat vstavil, rano pogleda in napravi lokalni posnetek implantata, če se mu bo zdelo, da je to potrebno. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close