Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija Bolečina ob čeljustnem sklepu/okrog ušes

Bolečina ob čeljustnem sklepu/okrog ušes

Spoštovani, že nekaj časa imam bolečine v okolici čeljustnih sklepih in ušes (boleče ob pritisku pod ušesi), bolečina se širi v sence, stalno je prisoten rahel glavobol in pritisk v ušesih. Imam tudi pekočo bolečino po vratu navzdol v ramo, desno bolj, levo manj. V ušesih škrta/poka pri požiranju sline, napenjanju mišic obraza, ne pri odpiranju ust ali obračanju vratu.
V zvezi z glavoboli sem opravil vse možne preiskave pri nevrologu (MRI glave je bp, MRI vratnih vretenc-zaznavna rahla nihajna poškodba je sicer bp, MRI Evstahijeve cevi je bp), čeljustni sklep je bp (rentgen), sinusi bp (rentgen) izruvan mi je bil tudi en modrostnik, vendar se zadeva po 3 mesecih ni sanirala.Ko poči v ušesu se mi zazdi, kot bi se zatresla mišica v okolici ušesa, je pa zadeva dokaj boleča, ena stran bolj druga manj.
Opravil sem tudi UZ vratu, kjer ni bilo najdenih posebnosti, le malo bolj zadebeljeno bezgavko na strani, kjer je bolečina izrazitejša, vendar naj le-ta nebi bila vzrok bolečinam okrog ušes in hudim glavobolom, ki izvirajo iz tega.
Opažam tudi, da ko se potipam (pritiskam) po vratu navzdol se poveča bolečina tako pod ušesom kot tudi zažari v sencah v obliki glavobola. Delam tudi vaje za čeljustni sklep vendar ni učinka.
Zadeve se res čudne in noben zdravnik ne zna pomagati, tako da sem že izgubil zaupanje v zdravstvo.
Zanima me, kaj bi še lahko bil vzrok bolečine/pritiska okrog ušes/sklepa in iz tega izhajajočih hudih glavobolov v sencah. (Predstavljajte si, kot bi si pritisnili na točkah pod ušesom).

Lahko pokanje/pritisk v ušesih ob sklepu vseeno povzroča nihajna poškodba izpred let, katera sicer po mnenju nevrologa tega nebi smela? Gre lahko za kakšno avtoimunsko bolezen? Gre lahko tudi za revmatično obolenje?
Kakšen pregled mi lahko še svetujete, če sploh še kakšnega?
Hvala za odgovore.

Pozdravljeni, opravičujem se za pozen odgovor. Dvomim, da bi vam na tem mestu uspel povedati kaj, česar ne bi slišali že ob prejšnjih pregledih. Zdravljenje kronične bolečine je vedno težavno in že po nekaj mesecih bolečin je psihična komponenta dojemanja bolečine močno prisotna in jo je potrebno upoštevati. Dejsvo, da ste izgubili zaupanje v zdravstvo, kot pravite, ne pomaga ravno dosti…
Vzrokov za vaše težave je lahko zelo veliko, od čeljustnih sklepov, mišic, sklepnih in mišičnih ovojnic, vratne hrbtenice… in pregled pri maksilofacialnemu kirurgu bi bil zagotovo na mestu, saj je očitno, da pri vas obstajajo točke, kjer je mogoče sprožiti bolečino in ta nato izžareva na različna mesta. S selektivnimi blokadami je možno natančnejše določiti izvor bolečine. Glede na dejstvo, da so vam odstranili modrostni zob, je prav verjetno, da ste takšen pregled že opravili in morda ga velja ponoviti. Kirurga morate opozoriti, da bo pregled trajal dlje, saj predvidevam, da imate vse izvide zložene v posebni mapi, ki je po vseh preiskavah že kar zajetna in skoznjo se bo potrebno prebiti.
Lep pozdrav, DD

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

Pozdravljeni,

zanima me, kako ste rešili težavo. Sama imam namreč podobno…

Hvala za odgovor. Lp

New Report

Close