Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija Bolečina v čeljusti po operativni odstranitvi modrostnega zoba

Bolečina v čeljusti po operativni odstranitvi modrostnega zoba

Pozdravljeni,

pred 1 tednom so mi operativno odstranili modrostni zob in od takrat imam bolečine v čeljusti pri odpiranju ust. Po 1 tednu še vedno ne morem do konca odpreti ust imam pa občutek zategovanja na mestu, kjer je bil odstranjen zob. Otekline več ni, bolečina pa se prav tako pojavlja ob pritisku na vrat (takoj pod čeljustjo).

Pozdravljeni. Zaradi posega lahko pride do odebelitve ovojnice, ki prekriva glavni žvečni mišici in zaradi tega do težjega odpiranja ust. Če ni otekline ali znakov okužbe, potem se bo stanje počasi popravilo, sami lahko pomagate tako, da na silo razpirate usta. Vsak dan malo in po tednu dni se običajno usta normalno odpirajo. V primeru dvoma ali težav, ki ne bi minile, pa lahko seveda kontaktirate kirurga, ki vas je operiral… Ta bo najbolje vedel, kje je težava. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

Da ne odpiram nove teme, bi vas kar tukaj vprašala. 4 dni nazaj so mi izpulili spodnji modrostni zob.
Zob je bil kar ogromen in ker je injekcija slabše prijela, me je pri samem puljenju tudi zabolelo.

Zanima me, ali je običajno, da je 4.dan še vedno prisotna zelo močna bolečina, ki je predvsem utripajoča (po srčnem utripu), in se raztega do ušesa, tako da brez protibolečinskih tablet (ibuprofen) ne gre?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni. Bolečina in njeno doživljanje sta tako subjektivna pojma, da je res nemogoče reči, kaj je v vašem primeru normalno. Filozofsko bi se lahko izrazil, da je bolečina po posegu neizogibna, trpljenje pa stvar izbire…
Vendar vseeno, če čutite kljuvajočo bolečino in imate občutek zatekanja, težjega požiranja in ne morete odpreti ust za več kot 1 cm, potem je nujno, da obiščete kirurga, sploh , če imate ob tem tudi povišano telesno temperaturo nad 38,5 st C. V nasprotnem primeru pa je seveda prisotnost bolečine štiri dni po posegu nekaj povsem običajnega, sploh, če je bil poseg bolj zahteven. Velikokrat se rana po posegu nekoliko razpre, ob tem lahko iz rane odpade del krvnega strdka, s tem se razgali del kosti in to lahko boli. NI pa to nič nevarnega, ne zahteva antibiotičnega zdravljenja, ampak predvsem dobro ustno higieno in protibolečinsko terapijo.
Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si
Objava čaka odobritev

New Report

Close