Najdi forum

Poškodba živca

Spoštovani,

pred dobrega pol leta mi je kirurg odstranil obe osmici na desni strani. Sam poseg je potekal hitro in brez težav. Po sami operaciji pa sem ugotovil, da so ostale težave z desno stranjo jezika. Kirurg mi je po odstranitvi šivov povedal, da gre za prehodne težave, ki bodo s časom izginile. Sedaj po dobrega pol leta pa imam še vedno težave z omenjeno desno stranjo jezika in sicer v smislu, da imam občutek približno tako kot da mi to stran jezika nekako zategovalo in pri dotiku zob z jezikom imam občutek, ki je podoben kot da bi imel to stran jezika opečeno (nobene bolečine, le občutek pri dotiku je čuden, nekako mravljinčast). Pol tega imam tudi občutek kot, da bi bila ta stran jezika odebeljena.

Ali glede na napisano mislite, da gre za poškodbo živca v tej meri, da bodo te težave ostale trajne?

Hvala za vaš odgovor!

Pozdravljeni. Če so se težave pojavile po izdiranju modrostnih zob, potem gre za poškodbo živca. Lingvalni živec je v neposredni bližini spodnjih modrostnih zob. Do poškodbe lahko pride med posegom ali pa po posegu, ko del kosti pritiska na razgaljeni del živca. So pa poškodbe živca zelo redke. Regeneracija živca je lahko dolgotrajna, redko pa traja dlje kot nekaj mesecev, da se stanje normalizira. Po letu dni je stanje dokončno in nekega izboljšanja ne moremo več pričakovati. Na žalost sami ne morete kaj dosti pomagati, da bi se stanje hitreje popravilo, po šestih mesecih tudi kakršnokoli kirurško zdravljenje nima smisla.
Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close