Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija modrostni zobje nujnoo

modrostni zobje nujnoo

lp stara sem 26 let.. zobozdravnik je na podlagi slik ugotovil da mi izrašcajo vsi stirje midrostni zobje ki pa niso pravilne lege in nimajo dovolj prostora da bi izrastli.. in res je zaceli so se problemi spodaj levo je prisel do polovice ven.sedaj mi raste na desni.. malo je pokukal ven in tako je ostalo ze 2 tedna imam vsakodnevne glavobole.. ne vem ali je kaksna povezava.. dogaja se mi tudi da mi uho postane cisto rdeco nato vijolicno imam obcutek kot da mi gori.. zanima me ali je lahko kaksna povezava..je pa res da me boli cela desna stran dlesni zaradi zoba ki ne more izrastit.. receno je bilo da bo potrebna kirurska odstranitev..jaz pa se je zelooo bojim.. imam tezave z ptitiskom in visokim srcnim utripom zaradi cesar jemljem tablete concor za srce.. jemljem tudi antiepileptike rivotril zaradi nocnih napadov ki se niso diagnosticirani morda gre le za parasomnijo.. zelo me je strah zanima me kaksni so lahkoo zaleti pri odstranitvi zob.. ali je bolje odstraniti enega po enega ali kako.. kaj bi bilo ce kljub vsemu nebi zelela odstrnit zob.. za odg se vam ze v naprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam

Pozdravljeni. Modrostne zobe največkrat odstranjujemo zaradi preprečevanja ali zdravljenja vnetnih zapletov, ki nastanejo zaradi komunikacije med usti in prostorom ob zobu, ki ga ni mogoče očistiti. Takrat najprej oteče dlesen nad zobom, kar boli. Zaradi otekline zgornji zobje grizejo v dlesen, ki nato še bolj oteče in grizenje je še hujše… Zapleti so lahko resni, če se vnetje razširi na vrat. Zobozdravnik vas bo napotil h kirurgu, ki vam bo pojasnil, katere zobe je potrebno odstraniti in zakaj. Posegi skoraj nikoli niso nujni in jih je mogoče vnaprej načrtovati. Komplikacije med posegom so redke, po posegu lahko pride do okužbe, kar podaljša celjenje in zahteva zdravljenje z antibiotiki, redko pa je zaradi okužbe potrebno izvesti drenažo ognojka skozi kožo. Komplikacije po posegu so v bistvu podobne tistim, ki lahko nastanejo, če se ukleščenih in samo delno izraščenih zob ne odstrani. Kot rečeno, odstranjevanje delno ukleščenih modrostnih zob skoraj nikoli ni nujna operacija in nihče vas ne bo silil, da se morate iti operirat. Kirurg vam bo pojasnil, kakšna je verjetnost, da pride do komplikacij, če se zob ne odstrani. Do komplikacij pride navadno kasneje, ko so pacienti stari 50 ali 60 let in takrat je modrostne zobe bistveno težje odstraniti. Odločiti se morate pa vi sami in nenazadnje morate pred posegom tudi podpisati izjavo, da se s posegom strinjate. Modrostne zobe se odstranjuje v lokalni anesteziji, lahko zgoraj in spodaj hkrati. med levo in desno stranjo je običajno vsaj dva meseca premora. Pacienti morajo normalno nadaljevati z zdravljenjem s predpisanimi zdravili, prilagoditev je potrebna samo pri nekaterih zdravilih, ki vplivajo na celjenje kosti ali na strjevanje krvi, o vsem vas bo podučil kirurg na pregledu, ki se opravi pred posegom.
Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close