Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija Bolečine po puljenju zoba

Bolečine po puljenju zoba

Spoštovani,
pred tremi dnevi so mi na čeljustni kirurgiji odstranili dvojko zgoraj, ki je imela zatič in prevleko. Nad vrškom korenine je bilo kronično vnetje. Ko je anestezija popustila, pa sta me začela boleti še sosednja zoba enka in trojka. Na trojki se je bolečina že nekoliko umirila, vendar na enici še vedno vztraja že tretji dan in precej boli na dotik.
Tudi rana še boli, ta po posegu ni bila šivana. Včeraj sem obiskala dežurno zobozdravnico, ki pravi da naj rano pustim pri miru, naj je ne izpiram, da vnetja ni videti. Ko sem vprašala še za bolečine v enki ki jih pred posegom ni bilo, mi je govorila o ligamentih…sicer nevem kaj to je in da naj zob pustim pri miru in naj jem le mehko hrano.
Prosim za vaše mnenje glede bolečin v enki, bojim se da ne izgubim še tega zoba.
Lep pozdrav

Pozdravljeni. Ne vem, zakaj se vam zdi nenavadno, da po izdrtju zoba naslednji dan čutite bolečino. Če z enko ni na rtg posnetku nič narobe, potem ne skrbite. Največkrat je bolečina po izdrtju prisotna, ker del strdka, ali pa ves strdek, pade iz kosti, kjer je bil zob. Ostane razgaljena kost, ki se zasuši, kot pravimo, kar povzroča bolečino, ki jo je težko locirati. Obiščite torej svojega zobozdravnika, in ne dežurnega, če bolečina po 10 dnevih ne popusti. LP, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

Spoštovani,
najprej bi se želela zahvaliti za posredovan odgovor. Še vedno pa imam težave po ekstrakciji zoba, Dne 24.11. 2016 so mi na kirurgiji izpulili zob, bolečine so bile prisotne takoj po posegu, omilila sem jih z Naklofen tbl. 3 x /dan, korenina je bila res globoko, puljenje pa grozno, so mi izpulili že več zob ampak tako hudo še ni bilo . 28.11.sem šla k svoji zobozdravnici, zaradi bolečin in ker me je na dotik zelo bolela tudi enica. Povedala je da imam alveolitis sicca, verjetno je to suho vnetje kosti. Vstavila je trakec, naslednji dan sem prišla k njej na kontrolo, dobila sem injekcijo in rano je ponovno izpraskala in vstavila majhen trakec. Prepričana sem bila da zato da bi se naredil strdek. Potem naslednji dan 30.11. mi menja trak in me pošlje k kirurginji na pregled, zraven pa nesem tudi novi RTG narejen po puljenju in napisan potek zdravljenja od osebna zobozdravnice. Tam me je kirurginja kregala češ da se nisem držala navodil po posegu, da je rana prazna in da če me boli že od prvega dne najverjetneje ni alveolitis, lista pa ki sem ga prinesla zraven niti ni prebrala. Vstavila je nov trak, dlesen namazala z jodom, pogledala RTG in dala navodila da naj naprej hodim k osebni zobozdravnici.Danes je že 15.12. trakce mi je menjavala prvi teden vsak dan, zdaj vsak tretji dan, pravi da se je rana zapolnila le za tretjino in res zelo počasi celi. Dlesen okrog rane, ni pa več tako nabrekla,je pa še čutit da boli, bolečina na enki je manjša, občasno še čutim utrip v predelu rane če se sklonim in kdaj pa kdaj še malo boli predel ob nosu.
Danes sem bila ponovno na menjavi trakca, pravi da je še vedno vneto-verjetno je mislila kost v rani, tretjina rane se bi naj zapolnila in v torek naj pridem menjat trak, če nebo izboljšanja me pa pošlje nazaj kirurginji. Otečena nisem, skrbi me pa zakaj rana ne celi in če kirurginja mogoče ni povsem dobro očistla vnetja ki je bil nad vrškom korenine. Danes mi je bilo povedano tudi, da kajenje upočasnjuje celjenje rane.
Če moram ponovno kirurgu se zelo bojim kaj in kako, kirurginja ki je pulila pa je odsotna.
Se opravičujem za dolgopisje, ampak le tako sem lahko podrobneje opisala težave. Prosim za mnenje, sem že obupana in prestrašena.
Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni. O suhem alveolitisu sem že veliko pisal. Kajenje res upočasnjuje celjenje in to verjetno ni nič novega. Z vstavljanjem trakcev je enkrat potrebno nehati, saj tudi trakci zavirajo normalno celjenje in se sicer vrtite v krogu. Trakec se odstrani, nekaj dni običajno še boli, potem pa bolečina sama kar naenkrat preneha. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close