Najdi forum

Kako zgleda operacija

Pozdravljeni
Vceraj se mi je pri puljenju modrostnega zoba zlomila korenina in “padla”v sinus.Danes so mi naredili 2x Rtg in se Ct in bo pac potrebna operacija.Upala sem, da ga bodo lahko potrgnili vn skozi ze odprto rano, vendar da se je ta okrusek nekam skril za korenino 7 in kar globoko v sinus.
Zanima me kako zgleda operacija?Se da splosno ali lokalno anesteziko?Kako se oz.s cim se prebije maxillo?Lepo prosim za opis posega, da bom bolj mirna.Sem zelo razocarana, da je do tega prislo.
Hvala

Pozdravljeni. Tudi to se zgodi… Najprej je potrebna odločitev o tem, ali je operacija potrebna ali ne. Modrostne zobe se največkrat odstranjuje zaradi težav v kronskem delu, kar pomeni, da so korenine običajno zdrave. Če gre za majhen košček zdrave korenine, ki ni predrl membrane sinusa, ampak je ostal pod njo, potem dostikrat odstranjevanje sploh ni potrebno. Če pa je košček potrebno odstraniti iz sinusa, potem se največkrat pristopi skozi sprednjo steno sinusa – lahko tudi endoskopsko, ali pa skozi nos (spet endoskopsko), odvisno pač od položaja korenine. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close