Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija Radiopačne in radiolucentne spremembe v spodnji čeljustnici

Radiopačne in radiolucentne spremembe v spodnji čeljustnici

Spoštovani,

zobozdravnica me je napotila na oralno kirurgijo zaradi polimorfnih sprememb v spodnji čeljustnici. Po pregledu so me napotili da opravim še CB CT. Po pregledu CT-ja na izvidih piše: ”CB CT spodnje čeljusti nam pokaže v regiji 36 radiopačno spremembo obdano z radiolucentno črto. V regiji 38 je vidna nad mandibularnim kanalom ovalna razredčitev kostnine. Pod zoboma 44 in 45 je ravno tako radiopačna lezija obdana z radiolucentnim robom. Ni v stiku z vrški korenin zob 44 in 45. Sprememba sega do iztopišča mentalnega živca. V regiji 48 je manjša radiopačna sprememba obdana z debelejšim radiolucentnim robom, najverjetneje komunicira z radiksom 48. Sprememba ne komunicira z mandibularnim kanalom.”
Naročena sem na odstranitev spremembe in takrat se bo tudi vzela biopsija.
Prosila bi Vas za Vaše mnenje ker sem zelo zaskrbljena. Ali je možno da gre za kakšno hujšo bolezen (maligen tumor)?

Vnaprej se zahvaljujem na odgovoru in Vas lepo pozdravljam

Pozdravljeni. Razpravljanje o radiopačnih spremembah v čeljustnicah presega forumsko odgovarjanje. Pomembno je, kdo je napisal izvid interpretacije CB CT posnetkov – radiolog, oralni ali maksilofacialni kirurg ali zobozdravnik. Po opisu, ki ste ga vi posredovali, bi lahko ugibal, da radiolog. Kakorkoli, samo opis sprememb ni dovolj, da bi vam lahko svetoval o smotrnosti biopsije, v ta namen bi potreboval posnetke CB CT-ja in morebitnih starih rentgenskih posnetkov, ki ste jih kdaj opravili. Če boste torej želeli vedeti kaj več, se boste morali naročiti pri katerem od maksilofacialnih kirurgov na pregled. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close