Najdi forum

POkanje v čeljusti

Pozdravljeni,

3 dni nazaj so mi odstranili modrostni zob desno spodaj, že 3.po vrsti, tokrat je bila ekstrakcija malce težavnejša, zaradi položaja korenine (tako je rekel kirurg), ampak vseeno vse okej. Zdaj tudi že lepo plahni zabuhlost, skratka nobenega problema. Kar pa mi je čudno je to, da mi poka v čeljusti. Torej ko usta odprem, mi v desni čeljusti poči, boli sicer ne. Zanima me, ali se vam to zdi običajno (zaradi otekanja ipd), ali pa morda kaj ni okej? Pregled imam šele konec tedna, za šive, tako da sprašujem po tej poti 🙂
LP,
Nina

Pozdravljeni. Zaradi dolgotrajnega držanja odprtih ust lahko pride do težav v sklepu. Ko boste imeli kontrolo pri kirurgu, mu to omenite in pojasnil vam bo naravo težav in pokazal vam bo fizioterapevtske vaje za čeljustna sklepa, da bodo težave čimprej minile. Do takrat pa ne pretiravajte z odpiranjem ust in uživajte mehkejšo hrano, izogibajte se žvečilnim gumijem in večje kose hrane razrežite na manjše pred zaužitjem. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close