Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija Omrtvicen jezik in luknja po izdiranju

Omrtvicen jezik in luknja po izdiranju

Zanima me ce je res da se pri izdiranju 6 spodaj desno zivec za jezik za okus in temperaturo res ne more poskodovati. Ze nekaj casa desne strani ne cutim ceprav mi pri zobozdravniku zatrjujejo da se to nikakor ni moglo zgoditi pri izdiranju ker zivec ne poteka tam mimo. na mri sem narocena cez 2 meseca. Predpisan imam vitamin b kompleks ( ??!!) ceprav v literaturi pise da se ni izkazal za uspesnega. Kolikor sem ugotovila na delovanje in regeneracijo zivcev vpliva le b 2.6.12. A se ta vrsta da kupit v lekarni ali je samo na recept?
Poleg tega imam se eno vprasanje in sicer zakaj se vstavlja po izdiranju kot neka plomba precej globoka. Prejsnja luknja po izdiranju se mi je lepo zaprla v tej ki je imela plombo pa imam priblizno vsaj pol cm globoko luknjo.
Najlepsa hvala za odgovore!

Ob izdiranju spodnjih šestic seveda lahko pride do poškodbe lingvalnega živca, saj ta poteka zelo blizu. O poškodbi tega živca sem res že veliko pisal in priporočam, da si preberete moje prejšnje odgovore. Vašega vprašanja o plombi po izdiranju ne razumem. Lepo pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

Zivjo, javljam se po dobrih 5h mesecih odkar sem po puljenju 6 spodaj desno, imela omrtvicen jezik.. po skoraj pol leta se vedno ne cutim okusa in ne zaznavam temperature.je pa v tem casu izginil neprestan pekoc obcutek tako da ne vem kaj se sploh dogaja, je to kak pozitiven znak da me vec ne pece, kjub temu da se okus in zaznavanje temperature se nista vrnila? Kako naj postopam naprej , kajti zdi se mi, da me nihce sploh ne jemlje resno in da se situaciji sploh ne pripisuje pomena. Ta isti zobozdravnik mi je en drug zob, mrtev, zaplombiral brez ciscenja, tako da imam sedaj mocno vnetje nekje na korenini in mi ga druga zobozdravnica poskusa resiti.
Poleg tega pa mi je se odkrusil del sprednjega zoba, sicer cisto minimalno ampak toliko da jaz vidim. Povejte mi kaj je normalno, da pacient v takem primeru naredi oz kam naj se obrnem

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni. Če je pekoča bolečina prenehala, je to gotovo pozitivno, se vam ne zdi? Obstaja torej trend popravljanja stanja in povsem možno je, da v naslednjih mesecih ne boste več imeli težav. Po letu dni je stanje običajno dokončno. Zdi se, da s svojim zobozdravnikom niste zadovoljni. Rešitev je preprosta. Izberite si drugega. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close