Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija granulom in načrtovanje nosečnosti

granulom in načrtovanje nosečnosti

Spoštovani,

stara sem 39 let in z možem načrtujeva drugo nosečnost. Problem je v tem, da mi je zobozdravnica odkrila granulom, ki bi ga bilo potrebno čistiti (apikotomija). Ker so čakalne dobe od 7 mesecev pa do več kot 1 leta, me zanima ali je bolje, da počakam z nosečnostjo ali bi bilo morda bolje da skušam čim prej zanositi in odložim operacijo na po porodu. Zanima me, kako in koliko lahko granulom vpliva na plod. Pred pol leta sem imela ss v 9. tednu in me zanima, če bi lahko bil granulom vzrok za to. Brala sem, da je granulom lahko vzrok za pretirano izpadanje las, ki je bilo v propadli nosečnosti pri meni zelo izrazito…

Poleg tega se mi v zadnjih 2 mesecih občasno pojavlja omotica (ne glede na položaj telesa). Bi bilo to lahko povezano z granulomom.

Hvala za odgovore.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni. Se opravičujem, če sem preveč direkten, ampak pri 39 letih bi bilo najbolje čimprej opraviti apikotomijo in nato čimprej zanositi. Granulom pomeni, da imate stalno prisotno kronično žarišče okužbe v telesu, kar v nobenem primeru ni dobro. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close