Najdi forum

Spoštovani,moja diagnoza je bila, Rezidualni kostni sekvester z aktinomikotično superinfekcijo odstranjeno v celoti.(H.P).Terapija,Ospamoks 500mg na osem ur.Tri mesece.Moje vprašanje oziroma skrb ali je res potrebno tako dolgo jemanje tega antibiotika.Skrbijo me stranski učinki.Najlepša hvala za odgovor in lepo pozdravljeni Roman.

Pozdravljeni. gre za redko bolezen, ki se lahko razvije po odstranjevanju zob. Dovolj hudo je že, če ste imeli kostni sekvester, to da imate še aktinomikozo, je še dodatna težava. Aktinomikotične infekcije so lahko zelo trdovratne in trimesečno zdravljenje s Penicilini je nujno. Seveda so možni stranski učinki (driska, izpuščaji, nagnjenost h glivičnim okužbam…), ampak ti so zanemarljivi v primerjavi s komplikacijami, ki jih lahko povzročijo bakterije Aktinomicet (prodor v podkožje in kožo s tvorbo ognojkov, ognojki v pljučih in medplučju…).
Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close