Najdi forum

Bela pika na jeziku

Pozdravljeni,
na vas se obračam z nekaj vprašanji. V ustih sem opazila nekaj stvari, ki me skrbijo.

Zanima me tudi, kaj menite o odstranjevanju zobnih oblog med nosečnostjo (sem v petem mesescu). Zdravnik mi je svetoval odstranjevanje zaradi začetka paradontalne bolezni na nekaj mestih. Kako je z zobozdravstvenimi posegi v nosečnosti.

Na spodnji čeljusti levo za zobmi se mi je naredila 2 mm velika pika, ki jo lahko le otipam, vendar se je ne vidi. Če pritisnem nanjo izgine in se potem čez nekaj časa spet pojavi. Tudi kost ob zadnjem zobu je občutljiva ob pritisku, vendar le na enem mestu. Zanimam me, zaradi česa nastane za pika.

V ustih sem opazila še dve piki. Desno zgoraj za zobmi se mi je pojavila pika, ki je na prvih dveh slikah. Tam je že dalj časa, vendar se mi zdi, da se je sedaj malo povečala. Na otip je malo hrapava. Tudi kost na koncu zgornje čeljusti je na otip malo debelejša kot na levi strani za zobmi.

Druga pika se mi je pojavila na levi strani jezika pod jezikom (na tretji sliki). Gre za majhno belo pikico, a me zelo skrbi, ker sem prebrla, da so take bele pike lahko nevarne.

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Pozdravljeni. Nič od prikazanega ni videti sumljivo. V ustih imamo na stotine malih žlez slinavk, ki se včasih zamašijo, včasih je izloček bolj gost in lahko otrdi, včasih pa se slina izliva mimo izvodila. Vse vaše spremembe na fotografijah spadajo v eno od teh skupin. V nosečnosti je potrebno še bolj skrbeti za ustno zdravje. Pred kratkim so zobozdravniki iz Ustne medicine napisali nekaj na to temo in predlagam, da si preberete prispevek. Lep pozdrav, David Dovšak

http://www.ustna-medicina.com/dentopedia/ustno-zdravje-v-casu-nosecnosti

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si
Objava čaka odobritev

New Report

Close