Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija pokanje čeljusti po posegu

pokanje čeljusti po posegu

Pozdravljeni,

pred cca 15 dnevi so mi na sedmici spodaj menjali plombo, stara zalivka je šla ven, zamenjala jo je nova bela.
Plomba je precej globoka. Po posegu me je čez nekaj dni začelo precej boleti na tisti strani obraza, v kotu čeljusti, ko sem odprla usta je bolelo precej in zdelo se je da me nekaj vleče za zob, v katerem je prišlo do menjave plombe.

Ugotovila sem, da je to posledica previsoke plombe. Po enem tednu sem odšla nazaj na brušenje previsoke plombe. Takoj sem čutila olajšanje in popuščanje bolečine.

Zdaj, še en teden kasneje, pa me še vedno rahlo zateguje v tem predelu dlesni, vsakič ko široko odprem usta. Prav tako mi pri premikanju spodnje čeljusti poka v sklepu.

Je to normalno? Nameravam iti nazaj k zobozdravniku, vendar me je strah, da me ne bodo jemali resno in bodo skušali probleme pripisati čemu drugemu kot menjavi plombe, čeprav pred menjavo plombe teh težav nikoli nisem imela.

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni. Do pokanja v čeljusti pride običajno zaradi slabe pomičnosti hrustančne ploščice v sklepu ali zaradi njene utesnitve pred sklepno glavico. Razlogov, zakaj do tega pride, je veliko, in bilo bi preveč, če bi se na tem mestu razpisal o tem. Če greste nazaj k zobozdravniku, gotovo ne bodo omalovaževali vaših težav. Pokazali vam bodo vaje za čeljustna sklepa in dobili boste navodila glede prilagojenega režima prehrane in glede gibov, ki se jih morate izogibati. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close