Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija Odstranitev modrostnega zoba

Odstranitev modrostnega zoba

Pozdravljeni,

pred 6imi dnevi sem bil na puljenju modrostnega zoba in vse je bilo super, dobil sem injekcijo, ki mi je drzala vec kot 3h, bolelo me ni nic. Sedaj pa se 6 dni po tem posegu v spodnjem delu celjusti in bradi cutim se vedno omrtvicenost. Bolecin skoraj povsem ni, je pa skoz prisoten obcutek omrtvicenosti kot da ti nekako “zateguje” levo spodnjo polovico ustnice. Ko s prstom polzim po levi polovici brade cutim kot da imam se vedno omrtveni del spodnje celjusti. Drugace pa je bil poseg povsem normalen, ni bilo potrebnih nobenih sivov tako da sem bil konec s posegom v dveh minutah, seveda takrat ko je injekcija ze prijela. Sedaj pa ne vem, ali je mogoce poskodovan zivec, da imam se vedno taksen obcutek omrtvicenosti, ali je to nekaj povsem obicajnega pri taksnem posegu.

Lp.

Pozdravljeni. O poškodbah spodnjega alveolarnega živca sem na teh straneh že večkrat pisal. Gre za živec, ki poteka približno po sredini spodnje čeljustnice v kosti, v katero vstopa približno med vrškoma korenin spodnjih ličnikov. Prenaša občutke iz predela brade in spodnje ustnice. Nemalokrat so korenine spodnjih modrostnih zob lahko v intimnem stiku z živcem in pri odstranjevanju takih zob se lahko živec poškoduje. Ne gre za pretrganje živca ali trajno poškodbo, ampak največkrat za to, da se v kanal, v katerem je živec, izlije kri, ki stisne živec. Celjenje se začne, ko se izlita kri povsem razgradi in največkrat se normalen občutek povrne v nekaj dneh, včasih tednih, redko pa v nekaj mesecih. Če traja omrtvičenost več kot 8 mesecev, potem ni verjetno, da se bo občutek še povrnil in poškodba živca je v teh primerih običajno trajna. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close