Najdi forum

vnetje kosti

Spoštovani,

pred tremi tedni mi je zobozdravnik izpulil spodnjo levo šestico. Po dveh tednih se rana še ni zacelila zato sem odšel nazaj. Zobozdravnik mi je sedaj trikrat zamenjal trak. Antibiotika nimam. Imam malo povišano temperaturo in manjše bolečine v ušesu in celem levem delu čeljusti.
Zobozdravnik ne ve, zakaj se kost še kar ne začne celiti.
Mene pa skrbi še nekaj. Vem, da se v redkih primerih lahko pojavi hudo vnetje čeljusti tudi precej po puljenju zob, ki ga je težko zdraviti in če se ne motim že sploh odkriti.

Zanima me, ali sem zaradi mojih težav kaj bolj podvržen temu vnetju. Ali dezinfekcijski trak lahko takšno infekcijo 100% prepreči.

Že vnaprej hvala in lep pozdrav.

Aleš

Pozdravljeni. Zobozdravnik mora poznati potek celjenja po odstranitvi spodnje šestice in to v primerih, ko celjenje poteka normalno preko krvnega strdka in v primerih, ko krvni strdek izpade iz kosti in pride do t.i. suhega vnetja pozobnice. Če se mu zdi, da kaj ne poteka normalno, naj vas napoti do kirurga. Hudo vnetje čeljusti po izdrtju oba je redko, vendar možno. Diagnozo se postavi s pomočjo rentgenskega posnetka, stanja ustne sluznice na bolni strani ter bolezenskih znakov in simptomov. Trakci ne preprečijo morebitne okužbe. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close