Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija Ostanek korenine pri puljenu morostnih zob

Ostanek korenine pri puljenu morostnih zob

Pozdravljeni,

včeraj so mi spulili modrostni zob spodaj desno na Stomatološki v Ljubljani. Zdravnik je rekel, da je ostalo 1 mm korenine notri. Rekel je tudi, da mi ne bi smela povzročati težav. Zanima me kako je možno, da je ostala korenina notri, zakaj je ni takrat ko sem bila že na stolu potegnil ven? Ali lahko pride do kakšnih zapletov?

Hvala za odgovor

Lp

Pozdravljeni.Nemalokrat se zgodi, da ob izdiranju ukleščenega modrostnega zoba del korenine poči in v kosti ostane odlomljen delček. In nemalokrat bi kirurg pacientu napravil več škode, če bi takšen košček odstranjeval, kotpa, če ga pusti v kosti. Gre za zobno tkivo, ki je po sestavi zelo podobno kosti in ki se s kostjo z leti zraste in ne povzroča nobenih težav. Vaš kirurg se je torej pravilno odločil, kajti, če bi se vztrajalo, da mora delček odstraniti, bi moral pobrusiti precej več kosti in obstaja nevarnost, da pri odstranjevanju takšnega delčka poškoduje živec, ki je v čeljustnici, posledica tega pa je, da ustnice na operirani strani ne čutite.
Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close