Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija Bolečine v čeljustih

Bolečine v čeljustih

Spoštovani.

Približno dva meseca se mi pojavljajo bolečine v zobeh desno spodaj, ki pa jih ne znam locirati na noben zob, vendar bolj na predel spodnje čeljusti na desni strani. Bolečina se vleče čez čeljustni sklep tudi do zgornje desne čeljusti. Ne traja ves dan, bolj v intervalih. Zaradi bolečin sem takoj po novem letu obiskala dežurnega zobozdravnika, ker so bile bolečine prehude, osebne zobozdravnice pa takrat ni bilo. Dežurni mi je odprl petico in začel nekaj zdraviti, vendar bolečina ni popustila, tako da sem čez dva dni obiskala osebno zobozdravnico, ki je postopek dežurnega ponovila. Kljub vsemu ni pomagalo nič, tudi po vrnitvi nazaj k zobozdravnici, ki je dejala da bolečina pač ne mine takoj. Ker pa v službi nisem mogla kakovostno opravljati svojega dela, sem šla še k enemu zobozdravniku na slikanje zob, kjer so mi po pregledu slik in preverjanju vitalnosti zob dejali, da je vzrok bolečin v sedmici. Tako sem se vrnila nazaj k osebni zobozdravnici s prošnjo, da odpre in zdravi sedmico, ki mi jo je zdravila že pred pol leta. Ob odprtju zoba, brušenjem in vstavljanjem zdravila sem čutila neznosne bolečine in upala da je res zdaj to tisto pravo. Vseeno bolečine ostajajo, prihodnji teden sem naročena naprej, seveda če zdržim. Bolečine kljub vsemu čutim bolj v čeljusti kot v zobeh, zato me zanima kaj bi lahko bil temu vzrok? Ali lahko zaradi zoba tako bolijo tudi čeljusti, saj zaradi tega nisem znala pa še vedno ne vem kateri zob boli? Zdravijo mi pa hkrati petico in sedmico. Pred letom in pol so bi pulili osmico, zaradi česar sem bila tudi na ortopan slikanju. Ortopan tudi prilagam in vljudno prosim za mnenje, ali se morda na posnetku, čeprav je nekoliko starejši, vidi kakšen vzrok za bolečine v čeljusti desno spodaj. Kjer je na posnetku videti kar zajetna praznina, na desni temnejša kot na levi strani, je bila odstranjena štirica, pred kakšnimi 17 leti. Odstanili ste jo vi, dr. Dovšak, na stomatološki kliniki, rasla je tako, da je takrat osebna zobozdravnica ni niti opazila.

Zahvaljujem se vam za vaš čas in mnenje.

lep pozdrav

Tanja

Pozdravljeni. Iz napisanega težko rečem, kaj je vzrok za vaše težave in tega bo moral vaš osebni zobozdravnik pač odkriti. Na ortopanu se vidi razredčena kost ob korenini spodnje leve šestice, kar lahko predstavlja granulom ob šestici, nekoliko manjšo spremembo se vidi tudi ob koreninah sedmice levo spodaj, na desni strani pa, razen omenjene spremenjene kosti po odstranitvi ukleščenega ličnika, ne vidim nič takšnega, kar bi povzročalo vaše težave. V takšnih primerih običajno napravimo računalniško tomografsko slikanje spodnje čeljusti s stožčastim snopom (CB CT), ki je precej bolj natančna preiskava od ortopana in marsikdaj pokaže patologijo, ki je bila na ortopanu prikrita. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close