Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija Po odstranitvi modrostnega zoba

Po odstranitvi modrostnega zoba

Pozdravljeni,
Vem da je na temo bolečin po odstranitvi modrostnikov napisanega že veliko, a odgovora ne najdem. In sicer, pred dvema tednoma so mi izklesali spodno osemko. Poseg je bil kar zahteven, z brušenjem kosti in lomljenjem zoba. Med posegom sem slišala tudi stavek: smo že v mišici.
Po enem tednu so mi odstranli šive.
Sicer je okrevanje potekalo dokaj neboleče in brez otekline, imam sedaj še vedno v ustih veliko luknjo in pa tudi bolečine.
Pišem vam pa v zvezi s temi bolečinami. Te me že malo skrbijo, po dveh tednih bi lahko bila že brez, ali ne? Boli me predvsem nekje v mišici in v oteklini v ustih. Te bolečine so konstantne in trajajo od posega dalje.
Kako dolgo traja torej takšno okrevanje in ali moram nazaj k zdravniku. Ne bi rada zaganjala panike za brez veze.
Lp, Tina

Pozdravljeni. Nič ni nenavadnega, če se med posegom odstranjevanja modrostnih zob pride v stik z žvečno mišico – bodisi na zunanji, lični strani, bodisi na notranji, jezični strani. Z bolečinami po posegu to nima dosti skupnega. Do bolečin, ki trajajo dlje kot teden dni, ko se odstranijo šivi, največkrat pride, ker se rana ne zaceli popolnoma, del koagula iz rane lahko izpade in tako pridedo razgaljenja dela kosti pod sluznico, kar običajno boli.Čeni znakov vnetja (pordelosti, otekline, gnojnega iztoka, smradu…), potem je potrebno počakati in v dveh tednih praviloma bolečine prenehajo, običajno kar nenadoma, kar sovpada z zapiranjem rane. Prav tako praviloma te bolečine niso tako hude, das jih ne bi bilo mogoče omiliti z običajnimi analgetiki.

Lep pozdrav, DAvid Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close