Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija Tiščanje v ušesih, predelu čeljusti in vratu

Tiščanje v ušesih, predelu čeljusti in vratu

Pozdravljeni,

stara sem 29 let, nobenih posebnih zdravstvenih težav. Pred štirimi meseci me je začelo tiščati v ušesih – občutek pritiska. Šla sem do zdravnice, pregledala je ušesa in rekla, da so ušesa zdrava in moram samo izenečevati pritisk. Stanje se je po enem mescu še poslabšalo, tiščanje se je preneslo še na čeljust, pritisk pod ušesi, mimo ust do brade in po celem vratu. Zadnja dva tedna imam tudi zelo trd vrat. Prejela sem napotnico za ORL, ultrazvok vratu in obraza ter za čeljustnega kirurga. Zobozdravnica je posumila tudi na modrostne zobe. Zgornjo osmico sem dala ven prejšnji teden zaradi ponavljajočega vnetja, medtem ko imam ostale tri še notri. Spodaj imam precej stisnjene zobe, osmici sta še pod dlesnijo. Nihče ne ve točno, ali je to zaradi modrostnih zob, ali bi bilo lahko kaj drugega. Datum za operacijo modrostnih zob imam januarja, vendar zaradi trenutnega stanja (slabo spim in sem težko skoncentrirana v službi) razmišljam, da bi odstranila modrostne zobe samoplačniško, kar je pa kar precej drago. V kolikor bi bil to problem, seveda denar ni ovira. Prosim za vaš nasvet.

LP, Mojca

Pozdravljeni. NI verjetno, da bi vas tiščalo v ušesih zaradi modrostnih zob. Če sta modrostna zoba še pod sluznico, potem gotovo ne povzročata tiščanja v ušesih. Podobne težave lahko povzročata čeljustna sklepa, zato je smiseln pregled pri maksilofacialnemu kirurgu. Lep pozdrav, David Dovšak

New Report

Close