Najdi forum

dentinski zob

Zdravo!

V ponedeljek sem se zaradi bolečin v sedmici odpravila k zobozdravniku ki me napotil na oralno kirurgijo v Celje na napotnici piše dentinski karies oz. zob zdej pa mene zanima kaj to pomeni in kako poteka postopek ? Je boleč ? Bolečine so prisotne zvečer sam mi prime lekadol za 8 ur pol pa zopet isto 🙁 je možno tud če na napotnici piše redno da prej pridem na vrsto ali ne ?

Lep pozdrav!

Pozdravljeni. Dentinski karies pomeni, da je zobna gniloba prodrla do dentina, torej do zobne mase, ki je pod sklenino. Če vas je zobozdravnik napotil k oralnemu kirurgu, predvidevam, da zoba ne namerava zdraviti, ampak se je odločil, da se ga odstrani. Izdrtje zoba pri oralnemu kirurgu potega brez bolečin. Se pa te seveda pojavijo potem, ko učinek anestezije popusti in smisleno je vzeti analgetik še predno se to zgodi. Glede na čakalne dobe pri nas, bo minilo kar nekaj časa, predno boste pri kirurgu preko napotnice prišli na vrsto. Če vam zaenkrat Lekadol pomaga, potem situacija gotovo ni kritična. Dejstvo je tudi, da traja kar nekaj let, da zob propade do te mere, da ga ni mogoče več reševati. Bilo bi torej malo čudno, če bi vam zobozdravnik napisal napotnico za hitro, ali celo nujno obravnavo, se vam ne zdi? Vedno pa morate najprej pri kirurgu opraviti pregled in ne glede na stopnjo nujnosti, ki jo na napotnici označi napotni zobozdravnik, je kirurg tisti, ki odloči, kaj zahteva nujno, hiitro ali redno obravnavo.

Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close