Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Foster Nexthaler

Foster Nexthaler

Spoštovani!

Že dve leti uporabljam zdravilo Foster za astmo.
Najprej sem imel predpisana dva piha zjutraj in zvečer, zdaj pa en vpih zjutraj in zvečer.
Foster mi je res v redu in ga nočem zamenjati za drugi kortikosteroid, edino to da je pod tlakom in da ne kaže koliko odmerkov je še na voljo je malo bedno.
Zdaj sem pa nekaj brskal in naletel na novi foster, ki se imenuje FOSTER NEXTHALER.
Pripenjam link slike:
Foster Nexthaler

Zanima me, če imate kakšne informacije o tem, če bo to prišlo na naš trg?

Zelo lepo vas pozdravljam!

Zdravilo naj bi v kratkem prišlo tudi na naš trg. Kratko pomeni nekaj mesecev.

Mitja Košnik

Univerzitetna klinika za pljučne bolezni in alergijo, GOLNIK
University Clinic of Respiratory and Allergic Diseases, Golnik, Slovenia
http://www.klinika-golnik.si

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Spoštovani!

Tudi jaz sem včeraj dobila predpisano Foster pumpico. Na škatlici piše, da se pumpica do izdaje pacientu hrani v hladilniku. No jaz pa vem, da ko sem včeraj dobila v lekarni pumpico, so jo vzeli iz predala in še vem da ni bila mrzla. Kaj na sedaj naredim? A to zdaj pomeni, da več ni učinkovita? Jaz jo imam zdaj v hladilniku.

Lep pozdrav,
Tjaša

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
zaenkrat jo kar uporabljajte. Bom pa povprašal na ustrezne inštance, kako to, da se da neko super ziheraško navodilo, potem se ga pa ne izvaja.

Lep pozdrav
Mitja Košnik

Univerzitetna klinika za pljučne bolezni in alergijo, GOLNIK
University Clinic of Respiratory and Allergic Diseases, Golnik, Slovenia
http://www.klinika-golnik.si

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Pozdravljeni!

Dobre pol leta uporabljam Foster Nexthaler, ki mi ustreza kar se tice problemov z astmo, ki jih zdaj res vec nimam. So se mi pa v zadnjih mesecih zacele pojavljati zelo vividne sanje, ki so zdaj ze zelo motece, saj se zbujam veckrat cez noc. Ali je mozno da zaradi tega? Ostala th mi je namrec ostala enaka (singualir, xyzal) in pred tem teh problemov nisem imela.

Najlepsa hvala za odgovor!

Predlagam, da greste do zdravnika, ki vas vodi glede astme, kajti on ve, koliko zdravil res potrebujete za stabilnost astme. Tisto komponento Fosterja, ki zna delati težave, je namreč pri večini bolnikov z astmo možno opustiti, ali zamenjatio za drugo.
LP
MK

Pozdravljeni, Star sem 40 let. Na medicini dela so me po slabse opravljeni spirometriji napotili k pulmologu. Sicer tezav naceloma nimam, kosarko rekreativno igram brez tezav uro in pol skupaj, hodim v hribe,… Obcutek sicer imam, da sem od covida pred 6 tedni, med rekreacijo bolj zadihan. Ze dalj casa imam manjse tezave s sinusi (izkasljevanje).

Pulmolog mi je za 3 mesece (potem imam kontrolo) predpisal 2×2 vpiha Foster NEXTThaler. Terapijo opravljam en teden. V tem casu opazam, da veliko vec kasljam, stalno izkasljujem sluz, obcasno me rahlo pece v prsih.

Razmisljam, da bi s terapijo prekinil, saj se mi je od zacetka uporabe Fosterja, normalno stanje spremenilo v precej slabo.

Kaj menite? Ali je doza 2×2 vpiha ustrezna glede na moje izvide? Se mi zdi precej velika doza, glede na to, da nisem obcutil nekih tezav pred pricetkom terapije s Fosterjem.

Izvid:

RTG PC (2): Srce je normalne velikosti, mediastinum primerne širine. Hemidiafragmi primerno očrtani. FC sinusa minimalno izven posnetka zaradi velikosti pljuč. V pljučih brez infiltratov ali znakov za zastoj.

 

SPIROMETRIJA: FVC 7030 105%, FEV 4290 81%, indeks Tiffeneau 61% (norma 80%).

 

Bronhodilatatorni test z ventolinom: FVC 7020 105%, FEV 4830 91%, indeks Tiffeneau 69%.

Difuzijska kapaciteta za CO 112%, KCO 104%, VA 110%.

MNENJE: Sum na astmo in stanje po COVID-19.

V pljučni funkciji obstruktivna motnja ventilacije z dobrim odgovorom na bronhodilatator.

Postavlja se sum na astmo.

Predpišemo Foster Nexthaler 100/6 2 x 2 vpiha dnevno in lahko dodatne vpihe po potrebi

Hvala za pomoc!

Dober dan,

Preiskava pljučne funkcije je res močno suspektna za astmo. Je pa nenavadno, da bi Foster bil razlog za vaše sedanje težave. Dajte do vašega pulmologa stopiti na predčasen pregled, da vidita, kaj se dogaja. Morda poskusite, kaj se zgodi, če za teden dni naredite pavzo s Foster.

LP

MK

Najlepsa hvala za izredno hiter odgovor. Ali predlagate, da kar takoj testno preneham Foster zdravljenje, ali naj pocakam na jutrisnjo potrditev pulmologa?

Počakajte na jutrišnjo potrditev pnevmologoa

Objava čaka odobritev

New Report

Close