Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni težave z dihanjem -srčne težave?

težave z dihanjem -srčne težave?

Že vsaj 2 leti imam težave z dihanjem: Ne morem zajeti zadostne količine zraka, zato morem vsake toliko zelo globoko vdihnit, včasih celo zazehat. Zdravnik mi je rekle, naj poskušam, kadar me prime da moram globoko vdihniti, dihati plitko, vendar mi ni uspelo in ne uspeva. Če diham plitko imam občutek kot da sploh ne vdihavam zraka. Bila sem pri pulmologu. Ugotovili so da nimam ne astme ( v družini imam asmatika) ne ostalih alergij, za katere so me testirali.
Na začetku sem tudi mislila, da gre za psihično preobremenjenost, stres, vendar sem imela enake težave tudi če sem za en teden vse pustila in odšla na oddih. Poleg tega, glede na to, da sem še študentka, se mi je zdelo, da takih težav še ne bi smela imeti.
Nakaj mesecev nazaj, sem začela dobivati čudne občutke okrog srca. Včasih me je nekaj krat zbodlo, ali mi naredilo stiskajoč občutek, zaradi česar sem tudi imela težave zaspati. Šla sem do zdravnika na ekg srca in so rekli da je vse v redu in da je najbrž samo stres. Sedaj pa se je začela pojavljati še bolečina v nogah. Imam občutek, kot da bi mi nekaj pritiskalo na določene dele žil. Včasih na več mest hkrati. V vseh položajih, najpogosteje pa ko sedim.
Zanima me, če je lahko to dvoje kaj povezano.
Zdaj moram vedno bolj pogosto globoko zajemati zrak – večkrat na minuto. In to me tako psihično kot fizično ovira, saj čutim tudi bolečino v prsnem košu. Včasih me tudi boli glava.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani!

Menim da težave, ki jih imate v prsih niso povezane s
tistimi v nogah.

Kar se tiče težav, ki jih imate z dihanjem, bi ob tem da so
vam izključili astmo svetovala še gastroskopijo- občutek,
da ne morete dovolj vdahniti je pogosto prisoten pri vnetju
želodčne sluznice.

LP
Nissera Bajrović

tudi jas bi omenila nekaj glede dihanja.Ponoči se že dlje časa zbujam sicer ne vsako noč in hlastam za zrakom.Kot da bi prenehala dihati spanec je bol rahel in morast.Srce mi takrat bol hitro utripa ,ker me zagrabi panika občutek imam ,da ne diham vredu med spanjem to se pojavi do nekajkrat na noč.Počasi me začenja skrbeti kaj bo ponoči ali se bo ponovilo.zgoraj ste nekomu omenili,da je to mogoče vnetje želodčne sluznice sama pa res čutim pri jedi pekoč občutek na določeno hrano takoj ko jo pojem ali je to povezano kaj s tem?Kako se lahko te motnje med spanjem sploh rešiš?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
kadar so težave z zdravjem, je pametno iti k zdravniku. Preden se svetuje, kako se težavo reši, je treba postaviti diagnozo bolezni, ki težavo povzroča.
LP
MK

New Report

Close