Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni sumljivi znaki

sumljivi znaki

Sama nisem kadilka, vendar imam kar precej težav s kašljanjem, izpljunki in tudi oteženim dihanjem. Moje težave niso predhodnega značaja, ampak se mi pojavljajo kar ciklično preko celega leta. Stanje se malce izboljša, nato pa spet poslabša. Ali so lahko navedeni znaki opomin na morebitni KOPB? Kaj mi svetujete?
Najlepša hvala in lep dan želim

Spoštovana,

hvala za zanimivo vprašanje. Ker ste nekadilka ni posebno verjetno-čeprav seveda tudi ni povsem izključeno-da imate KOPB. Težave, ki jih navajate, lahko povzročajo tudi mnoge druge bolezni pljuč ali srca. Gleda na variabilnost vašh simptomov se ponuja možnost astme, ki se enako kaže s kašljem, izkašljevanjem ter težko sapo. Ugotovili so, da vsaj polovica bolnikov z astmo ne ve, da ima to bolezen. Ker ne gredo – kljub pomembnim zdravstvenim problemom – na pregled k zdravniku. Torej- posvetujte se z vašim izbranim zdravnkom. Pa ne odlajšajte!

Lep pozdrav,

prof.dr. Stanislav Šuškovič

prof.dr.Stanislav Šuškovič

Spostovani !
Pred mesecem in pol sem opazil da mi piska pri globokem izdihu. Imel sem poln nos in suh drazec kaselj. Odlocil sem si v lekarni kupiti septanazal in sirup za suh drazec kaselj (sinecod ). Ker se stanje s sirupom ni izboljsalo sem poskusil s trpotcevim in sinyekod sirupom. Synekod sirup mi je zelo pomagal saj sem po nekaj dnevi opazil da ni vec kaselj tako drazec in se lazje skasljam. Vseeno pa se vedno slisim piskanje pri globokem izdihu. Obiskal sem zdravnika ta mi je dal na recept daleron tablete in povedal naj nadaljujem z pitjem caja in sirupa. Po 14 dneh se vedno pisaka pri globokem izdihu zato sem sel nazaj k zdravniku ta mi pove da imam cisto dihanje po njegovem slisanju in pa me je napotil v laberatorij saj ne ve kje so tezave.( lahko bi slo za tuberkolozo ali morda rakotvorne celice pljuc ) naj omenim da ne pijem in ne kadim nimam vrocine ,nimam bolecin v prsnem kosu, in sem telesno kar veliko aktiven( tecem). Obcasno pa se vedno zakasljam.Naj omenim da je mama umrla za rakom pljuc in je bila strastna kadilka.Zelo bi bil vesel vasega mnenja ali nasveta.
Prsrcen pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
izgleda, da se je vse začelo s hujšim prehladom. Po takem prehladu lahko traja tudi 3 mesece, da si sluznica bronhijev opomore. To je zaenkrat najbolj verjeten scenarij. Če se v mesecu dni ne bo umirilo, je pa primerno iti do pulmologa.
LP
MK

New Report

Close