Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Cepljenje covid in trenutno stanje

Cepljenje covid in trenutno stanje

Spoštovani,

pravkar sem prejela klic iz ZD, naj se jutri zjutraj pridem cepit z Astra zeneco. Vsa vesela, sem potrdila. Starost 54, astma, kronični rinosinusitis, manjši imunski deficit (hipogamaglobulinemija). Precejkrat zapleti z AB, včasih medrol, no nekaj pričakovanega glede na moje bolezni. AB nazadnje pred dobrim mesecem zaradi sinusitisa. Imam pa vprašanje, ali bi morala biti za cepljenje povsem zdrava, ker to nisem skoraj nikoli in tudi zdaj nisem – od septembra dalje z rahlimi občasnimi izboljšavami – rumen izloček iz nosu, nekaj kašlja z verjetno nosnimi izločki, popoldan rahla temperatura do 37. 2, to je tudi zdaj trenutno stanje. Astma odlično, pef 530. Se bojim odkloniti, ker ne vem, kdaj bi prišla spet na vrsto, predvsem pa ne vem, kdaj bom povsem zdrava, morda poleti? Kaj mi svetujete – da se cepim? In ali je Astrazeneca za tovrstne moje težave Ok?

Dober dan,
seveda se cepiti.
LP
MK

Vsekakor pozdravljamo storitve in pomoč, ki jo izvaja Zavod za oskrbo na domu Ljubljana. Tudi moji sestri jo imata odobreno trikrat na teden.  Vsekakor vse pohvale Mestni občini Ljubljana za sofinanciranje in organizacijo nasploh!

 Vendar nas je v zadnjem času močno zmotilo obnašanje ene izmed »pomočnic na domu«. Na vprašanje sester, ali je gospa cepljena proti covid19, sta dobili aroganten odgovor: »Ne, in se tudi nikdar ne bom cepila«.

Mislim, da je takšno stališče zaposlene osebe nesprejemljivo, saj je tudi v telesnem stiku z oskrbovankama, jih namreč tudi kopa ter tušira. Še posebno zato, ker sta obe že v letih (okrog 80 obe).

Zanimivo je pa dejstvo, da sta drugi dve pomočnici cepljeni, ter sta izjavila, da je bil to za njiju najmanjši problem.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala, da ste tole napisali.

LP

MK

Objava čaka odobritev

New Report

Close