Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Prsni kos bolecina/otezeno dihanje

Prsni kos bolecina/otezeno dihanje

Pozdravljeni,

Na forum se obračam ker ne vem več kako naprej z oteženim dihanjem in pekočim občutkom v desnem predelu prsnega koša, ki me matra že približno 1 leto. Star sem 23 let nekadilec pred prvimi simptomi zelo športno aktiven sedaj pa me zaradi oteženega dihanja športno omeji. Oteženo dihanje je prisotno čez cel dan ponoči me na vsake toliko tudi zbudi prav tako tuki pekoč občutek v sredini in desni strani prs. Občutek je tak kot, da ne morem zajeti dovolj zraka, nekaj blokira dovod zraka. Edina kar mi pomaga da omili simptome je, da se uležem na tla in iztegnem roke ob glavo, se uležem na levi bok ali pa da najdem nek položaj kjer si raztegnem telo in lahko tako zadiham normalno. Bil sem že pri kardiologu, pulmologu, gastro in urgenci kjer pa do sedaj niso našli nič posebnega(razmišljam, da bi šel samoplačniško še uz srca in ct pljuč?) dobil sem samo tablete proti kislini, ki pa sem jih nehal jemati ker se je stanje le poslabšalo in me je začel še trebuh zelo boleti. Prosim za kakšen odgovor. Hvala in lep pozdrav

Dober dan,
glede na to, da senzacijo umilite s položajem, ko raztegnete telo, je najbolj verjetno, da nelagodnost izvira iz mišic. Ali ste poskusili s tabletami proti bolečini? Bolezni pljuč, predvsem pa bolezni srca, se ne obnašajo tako.
Glede tega, da vas sapa ovira pri športu in tudi ponoči prebija pa ne vem, kako daleč sta prišla z diagnostiko pri pulmologu. Ali je astma zanesljivo izključena? Če je, ali so naredili obremenitveno testiranje?
LP
MK

Pozdravljeni,
Hvala za hiter odgovor. Probal z nalgesinom in ni bilo neke ocitne razlike je pa res, da me je pred dnevi mocno stisnilo in sem v paniki pojedel aspirin protect po katerem je bilo bolje. Astmo je pulmolog izkljucil po opravljenem metaholinskem testu ugotovili so le alergijo na brezo katera pa se izkljuci, ker me dusi tudi v zimskih mesecih. Obremenitveno testiranje srca pa še nisem opravil.
Lep pozdrav

Dober dan,
nisem govoril o obremenitvenem testiranju srca. Ergospirometijo je treba narediti.
LP
MK

New Report

Close