Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Kašelj, bolečina pod lopatico

Kašelj, bolečina pod lopatico

Pozdravljeni.
Na vas se obračam, ker sem malo zaskrbljenja.
Pred približno 10 dnevi se je pojavil suh kašelj, brez izpljunka.
Zdravnica me je najprej poslala na odvzem brisa za covid-19,ki je bil negativen. Predpisala mi je antibiotik hiconcil, ker je bilo slišati hropenje v pljučih. Nato me je poslala v laboratorij na odvzem krvi, kjer je bila vrednost hemoglobina 151, MCH pa 32,8, ostalo je bilo v mejah normale. Zatem mi je pljuča poslušala še enkrat in me napotila na rtg pljuč, sum na pljučnico levo(pokanje v pljučih). Sedaj čakam izvide. Kašelj se je počasi umiril, nastala pa je bolečina pri levi lopatici. Zanima me ali je ta bolečina možna od pljučnice ali česa drugega?
Najlepša hvala že vnaprej in lep pozdrav

Dober dan,
bolečina je seveda možna od pljučnice. Lahko pa je zgolj posledica kašlja, nastanek lahko mišična bolečina zaradi kašlja. Fino, da se kašelj umirja.
LP

Pozdravljeni.
Spet vam pišem, saj sem dobila izvid rentgena, ki je tak.
RTG p.c. v p-a projekciji:
V pljučih ni izrazitih svežih vnetnih infiltracij, je pa nekaj peribronhialnih zadebelitev intersticija, več levo, kar je lahko odraz začetne sveže vnetne infiltracije. Srce je normalne velikosti in oblike, ožilje je RTG primerno. Ni plevralnega izliva.
Tukaj imam par vprašanj. V soboto sem vzela zadnji antibiotik, v nedeljo zvečer pa je pod levim rebrom nastopila bolečina, ki se je ob pritisku na trebuhu širila nazaj na hrbet. Bolečina popusti ko sedim, ob pritisku, ko zakašljam, čihnem, hodimpa boli. Je možno, da se mi je zaradi naprezanja, kašlja vnela rebrna mrena? Zdravnica mi je predpisala še sumamed.
Kaj so lahko še drugi vzroki za bolečino pod levim rebrom? Je možno da imam samo hujše vnetje?
Najlepša hvala za vaš čas in odgovore.

Bolečina, ki se pojača ob pritisku, izvira iz mišic ali reber. Predlagam nekaj časa npr 3 tablete paracetamola na dan.
LP
MK

New Report

Close