Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Ležišče in alergije

Ležišče in alergije

Pozdravljeni.

Kupujem novo ležišče. Ker imam alergijsko astmo in alergijo na pršico, me zanima, ali je smiselno, da kupim kakšno ležišče, ki je oglaševano kot antialergeno? Če ja, katero?

Pred časom sem slišal, da so tiste protialergijske prevleke za posteljnino nateg. Ne vem pa, kako je pri vzmetnicah. Pri svoji trenutni postelji, ki je že zelo dotrajana, imam sicer relativno nov nadvložek Dormeo Roll Up Supreme, ki naj bi bil proti pršicami. No, meni ne pomaga prav nič ta njegova “protialergenost”.
Če ne želite delati reklame, mi lahko odgovorite tudi v zasebnem sporočilu. Hvala.

lp

Dober dan,
res je, pri alergiji za pršico se z dragimi ukrepi res ne da prav veliko narediti. Oziroma se da: bivališče na 2500 m nadmorske višine ali v igluju :). Tam pršice ne preživijo.
Vsaka posteljnina postane gojišče za pršico. Od postelj je daleč najmanj problematična vodna postelja.
Pomembno je, da v bivalnih prostorih ni talnih oblog, kjer se zadržuje prah (torej naj bo parket ali plastični materiali), da se postelja enkrat tedensko preoblači, da je preko dneva odgrnjena, da je vlažnost prostorov čim manjša.
Prevleke iz goreteksa dejansko precej zmanjšajo količino alergena, ki iz vzmetnic pride v hišni prah, so pa študije pokazale, da uporaba teh prevlek na zmanjša potrebe po zdravilih za alergijske bolezni.
lp
mk

New Report

Close