Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Relvar stranski učinki

Relvar stranski učinki

Pozdravljeni,

Imam astmo, jemljem en odmerek zdravila Relvar 92/22 mikrogramov dnevno. Zdravilo jemljem več kot eno leto. Ob jemanju tega zdravila imam v zadnjem času občutek, da se počutim slabše. Gre namreč za to, da sem zelo, zelo občutljiva na mrzel zunanji zrak. Če na primer grem zvečer na sprehod imam kar nekaj naslednjih dni velike težave. Začne se mi tvoriti ogromno sluzi, težko diham in dodatno potrebujem še Ventolin. V prsih pri dihanju me boli…Ali je mogoče, da gre za stranske učinke tega zdravila? Najraje bi kar prenehala z jemanjem, ampak si ne upam tega storiti na svojo roko. Pri pulmologu sem naročena šele čez 1 mesec.

Hvala ta odgovor in lep pozdrav

Dober dan,
jaz bi bolj razmišljal v smeri, da je zdravila premalo, da zato čutite potrebo po Ventolinu. Ali pa, kar je še verjetneje, da vam težave dela vnetje nosu, ki je prisotno pri skoraj vseh bolnikih z astmo. Dajte se prosim oglasiti pri svojem zdravniku, da vam predpiše recept za nosni sprej Dymista, da se vidi, kje je problem.
LP
MK

New Report

Close