Najdi forum

Spostovani,

Pis3m vam, ker rabim drugo mnenje. Star sem 33 let in sem astmatik. Pred dvema tednoma sem staknil mocan prehlad. Tri dni je bil tipicen izcedek, nato se je zacelo to izbolhsevati
Sem pa zacel dobivati vrocino in zelen gnoj iz nosu in pljuc. Sel sem do osebne zdavnice in dobil Azibiot. Po treh dneh ni bilo nic boljse, sem sel k pulmologu, sem dobil Ciprobay. Po treh dneh znakov prehlada vec ni bilo, je pa zacelo zelo hropeti v meni, pocutil s3m se, kot da bom umrl. Nisem mogel po stopnicah it ker bi skoraj omedlel. Crp je bil 16 in levkociti 16. Poklical s3m pulmologa in mi je rekel na ciprobay prekinem in mi dam Amoksiklav. To sem zacel jemati v cetrtek zvecer. Problem je, ker se bojim, da bom dobil spet klostridijsko drisko. Ze sem namrec cel drislav. Pocutje je boljse, ampak izplunek je se vedno zelen. To pomeni, da okuzba se vedno ni premagana. A ni tako, da je potem izpljunek prozoren ali pa rjav, ko crknejo bakterije? Mislim ne ven kaj naj, kaj ce tudi amoksiklav ne bo prijel? Kaj ce imam kaksne rezistentne bakterije v pljucih? Enostavno ne vem, ce sploh deluje Amoksiklav. Viroze vec res ni, nos je cisto suh. Tudi astma je ok. Kaj naj naredim?

Dober dan,
kaj pa prejemate za astmo? Če hropete in se počutite “za umret”, je to verjetno poslabšanje astme. Tudi astmatsko vnetje naredi gnojen izpljunek. Ali so vam dali navodila, da okrepite odmerke zdravil proti astmi?
Vsekakor jutri do zdravnika.
LP
MK

Wau, vi pa ste hitri! Hvala za odgovor!

Sem pomislil tudi na astmo in sem zvišal Foster iz dveh vpihov dnevno šest vpihov. V preteklosti mi je astma velikokrat delala težave in vem kako je to takrat. Tokrat mi ne deluje kot poslabšanje astme. Tokrat mi bolj deluje, kot da je še vedno bakteriska okužba. Vsaj pri meni je bilo vedno tako, da ko je antibiotik vse uničil, je izpljunek postal rjav, voden, zelo enostavno za izkašljat, ni bilo več občutkov kot da imam vročino, da te celo telo boli.. Medtem ko zdaj zelo težko ven spravim gnoj. V četrtek je res bilo hudo in glede nato, da je v soboto bilo počutje občutno boljše, mi tudi govori v smer, da je bakteriska okužba, ki jo Amoksiklav zdravi. Bojim se edino, da to spet ne bo dovolj in da bom rabil še četrti antibiotik. Kako verjetno pa je, da če je bakterijska okužba, da azibiot in cipro in amoksiklav ne bi bili dovolj? kakšne imate vi izkušnje glede tega? In pa koliko časa moram Amoksiklav jest, da lahko rečem, ok dovolj je (ker hočem čim hitrej nehat, zaradi drisk)? Bojim se, da če neham z njim, da spet nazaj pride okužba.

Dober večer,
upam, da sta z vašim zdravnikov danes rešila dilemo.
Kar se bakterijskih okužb tiče, pominejo po prvem antibiotiku.
Če nočemo drisk po antibiotikih, je treba jemati dovolj ozkospektralne. Za bakterijske respiratorne okužbe pri mladih je to Hiconcil. Širši kot je spekter, več koristnih bakterij se pobije in potem nastanejo driske. Tudi v medicini velja, da manj je več.
LP
MK

Pozdrav,

ravno nasprotno, moj pulmolog je do nadaljnega odsoten. Toliko bolj se oprijemam zdaj vašega mnenja. Saj razumem, da ne morete nič s sigurnostjo trditi, ker me niste pregledali. Pa vendarle mi vaši odgovori zelo pomagajo. Danes sem šel in si ponovno pregledal kri. Levkociti so padli iz 16.3 na 9.9. Crp je šel iz 16 na 11. Izkašljujem še vedno rumeno in rumeno vsake toliko priteče iz leve nosnice, verjetno sinusa. Na Amoksiklavu sem zdaj 5 dni. Moti me, da crp še ni pod 5, kot je vedno, ko sem zdrav. A menite, da lahko preneham z antibiotikom? Ali menite da obstaja nevarnost, če crp še ni normalen, da bi se infekt spet poslabšal in bi potem ponovno moral jemati?

Dober dan,
izgleda, da ste imeli virusni sinuzitis. Predlagam nekaj dni uporabo Operil kapljic v nos, da se sinusi sčistijo. Hudo dvomim, da ste imeli okužbo, ki bi se zdravila z antibiotiki.
LP
MK

New Report

Close